İçeriğe atla

Birleşik Krallık 2022 : Sam Ryder - Space Man

Uğur

Pinlenen İletiler

Şarkıyı seviyorum özellikle de gitar solo kısmı çok hoş olmuş doğrusu. Sahnesi de benim hoşuma gitti, zaten adamda hem ses hem karizma var. Bu sefer ilk 10 gelecek gibi artık ve jüri de ilk 3 içerisinde olabileceğini düşünüyorum.

Yarışmayı kazanır mı pek sanmıyorum ama. Halk birinci yapacak kadar oy verir mi emin değilim.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Avrupa Yayın Birliği; 7 ülkelik (aslında 6 ülkenin, fakat San Marino’nun hem jüri hem halk oylarını kendileri verdiler) jüri oylarını, yayıncılara haber vermeye tenezzül dahi etmeden, oylamada canlı yayın sırasında iptal edip; ülke sunucuları yayına çıkmak üzere hazır beklerken mal gibi ortada bıraktığı için, Birleşik Krallık aslında 3. olmuş oldu. (Azerbaycan jürisi Birleşik Krallık’a hiç puan vermediğini duyurdu.)

Ama güzel sonuç, tebrikler. Benim için İsveç’in şarkısı çok daha iyi bir şarkıydı.

Koftiden 0 çektikleri jürilerde 12 aldıkları için jüri birincisi çıkmış oldular. EBU son ekrana Ukrayna’nın yanına Ukrayna’ya en çok desteği veren Birleşik Krallık’ı koymayı uygun gördü. 2019’da da Kuzey Makedonya yerine İsveç’i koymuşlardı. 

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şarkıyi begeniyorum ama birincilik şarkısı olmadığını düşünüyordum. Performans ise tam birincilik kivamindaydi. Ukrayna'nın olmadığı bir ortamda da İspanya'nın ardından ikinci olurdu. 

Kırk yılda bir iddialı gelen yılların sıfırcı ülkelerinin şansına bak. Ukrayna'daki savaşa denk geldiler. Ama olsun en azından iyi bir şarkı ve sahneyle UK bile dereceye girebildigini hatırlamış oldu. 

2009 daki 5.likten sonra bir on yılda bu dereceyle yetinmezler umarım ve devamı gelir güzel şarkıların. 

Bu arada ev sahibi UK ya da İspanya olmalı. Ancak bu rezillik böyle telafi edilebilir. 

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birleşik Krallık’ın liste başarıları:

:UnitedKingdom: :Malta: 1

:Ireland: 2

:Switzerland: :Sweden: 3

:Norway: :Germany: 4

:Netherlands: :Spain: 5

:Denmark: 7

:Austria: 8

:Belgium: 9

:NewZealand: 10

:Poland: 11

:Italy: 16

:Australia: 18

:France: 29

:Canada: 77

:Russia: 81

Birleşik Krallık’ın şarkısı kendi ülkesi dışında sadece 1 ülkede birinci sırada.

Komşu İrlanda’da en çok dinlenen yarışma şarkısı. İsveç’te İsveç ve Ukrayna’dan, İsviçre’de Ukrayna’dan sonra en çok dinlenen şarkı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...