İçeriğe atla

Şarkımızın Dili Hakkında

Sooner

Pinlenen İletiler

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

TRT,teslim edilen şarkılar icinde

Türkçe-İngilizce olan şarkı üzerinde duruyor.Şarkı İngilizce-Türkçe değil mesela Shake It Up Şekerim gibi.

Kaynak:Eurovision'a Doğru

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkçe olmasını isteyenlerdenim desem taşlanırım heralde.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

aynı fikirdeyim =) eurovision bi şov oldu artık. kimin birinci olacağı pek önemli değil eskisi kadar. yarışma gibi gelmiyor bana =) o yüzden illa ingilizce olup ülkelerin anlayıp oy atmasına gerek olduğunu da düşünmüyorum. Türkçe olsun. MVÖ deli şarkısını iyi ki yapmış.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkçe olmasını isteyenlerdenim desem taşlanırım heralde.

Gizlenmiş İçerik

aynı fikirdeyim =) eurovision bi şov oldu artık. kimin birinci olacağı pek önemli değil eskisi kadar. yarışma gibi gelmiyor bana =) o yüzden illa ingilizce olup ülkelerin anlayıp oy atmasına gerek olduğunu da düşünmüyorum. Türkçe olsun. MVÖ deli şarkısını iyi ki yapmış.

Kesinlikle aynı fikirleri paylaşıyoruz. Birinci olmanın bir değeri kalmadı. En fazla bir -iki yıl sonra şarkı hatırlanmıyor bile. Önemli olan popülerlik peşinde kendi değerlerimizi yitirmemek. Zeljko Joksimovic - Lane Moje gibi bir unutulmazın bizi temsil etmesini daha çok isterim.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eurovision 'ŞARKI' yarışması.. Eurovision 'DİL' yarışması değil. Bu yüzden herkesin anlayabileceği bir dil olmalı.. İngilizce ile katılalım.. Gereksiz düşünceler içinde olmasınlar

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20">:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eurovision 'ŞARKI' yarışması.. Eurovision 'DİL' yarışması değil. Bu yüzden herkesin anlayabileceği bir dil olmalı.. İngilizce ile katılalım.. Gereksiz düşünceler içinde olmasınlar :S:

Tam tersi Eurovision ''şarkı'' yarışmasıysa her dilde olabilir.

Bu dil tartışmaları şarkıyı sanatsallıktan uzaklaştırıyor.. zorlama bir ingilizce olacağına hatta yarı İngilizce, yarı Türkçe olacağına sadece Türkçe olsun...

Ayrıca şarkının önceden tasarlanması, şekillendirilmesi, seyirci beğenir mi kaygısı, eurovision şarkısı nasıl olur? dili ne olmalı? soruları başarı yerine başarısızlık getiriyor.. Özgün bir şarkı çıkarmak istiyorsak bunlardan uzak durmalıyız diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yüksek Sadakat İngilizce'si gibi olacaksa hiç olmasın.

Adam gibi bi şarkı olsun isterse Estonca söylesinler şarkının melodisi ve solistin sesi önemli.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eurovision 'ŞARKI' yarışması.. Eurovision 'DİL' yarışması değil. Bu yüzden herkesin anlayabileceği bir dil olmalı.. İngilizce ile katılalım.. Gereksiz düşünceler içinde olmasınlar

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20">:

Tam tersi Eurovision ''şarkı'' yarışmasıysa her dilde olabilir.

Bu dil tartışmaları şarkıyı sanatsallıktan uzaklaştırıyor.. zorlama bir ingilizce olacağına hatta yarı İngilizce, yarı Türkçe olacağına sadece Türkçe olsun...

Ayrıca şarkının önceden tasarlanması, şekillendirilmesi, seyirci beğenir mi kaygısı, eurovision şarkısı nasıl olur? dili ne olmalı? soruları başarı yerine başarısızlık getiriyor.. Özgün bir şarkı çıkarmak istiyorsak bunlardan uzak durmalıyız diye düşünüyorum...

katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yüksek Sadakat İngilizce'si gibi olacaksa hiç olmasın.

Adam gibi bi şarkı olsun isterse Estonca söylesinler şarkının melodisi ve solistin sesi önemli.

Gizlenmiş İçerik

Estonca söyleseler bütün SMS'lerimi Türkiye'ye atarım

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...