İçeriğe atla

Eurovision 2021 ''Open Up''

Pinlenen İletiler

Pop oylarının bölünme şansı ne kadarsa, rock oylarının bölünme şansı da o kadar bence. Rock severler rock oluyo, rapçiler rap oyluyo diye bir olay yok. O an hangisi hoşuna giderse onu oyluyo insanlar hiç dinlemedikleri bi tarz olsa bile. Finlandiya'nın şarkısını trash ethno popçular, günlük hayatında rock dinleyen kişilerden daha fazla sahipleniyo mesela. Çok takılmamak lazım oraya. 

• Beğendim 2
  • Azdırdın 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Züreyfa, 2 dakika önce yazdı:

Pop oylarının bölünme şansı ne kadarsa, rock oylarının bölünme şansı da o kadar bence. Rock severler rock oluyo, rapçiler rap oyluyo diye bir olay yok. O an hangisi hoşuna giderse onu oyluyo insanlar hiç dinlemedikleri bi tarz olsa bile. Finlandiya'nın şarkısını trash ethno popçular, günlük hayatında rock dinleyen kişilerden daha fazla sahipleniyo mesela. Çok takılmamak lazım oraya. 

Doğru zaten bu sebeple İtalya'nın birincilik ihtimali güçlü bir ihtimal olarak gözüküyor. Ama rock dinleyicileri arasında bölünme olabilir demek istediğim şey oydu aslında. Yoksa hareketli şarkılardan hoşlanan insanlar yarın gece İtalya'ya oy yağdırabilirler de bilemeyiz tabi. Neyse göreceğiz artık yarın gece neler olacak.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

OGAE İkinci Şans Yarışması'nda hangi şarkıların yer alacağı belli oldu:

1. :Albania: Era Rusi - "Zjarri im"
  2. :Israel: Eden Alene - "Ue La La"
  3. :Portugal: Neev - "Dancing in the Stars"
  4. :France: Pony X - "Amour fou"
  5. :Sweden: Eric Saade - "Every Minute"
  6. :Russia: Therr Maitz - "Future is Bright"
  7. :Spain: Blas Cantó - "Memoria"
  8. :Denmark: Chief 1 & Thomas Buttenschøn - "Højt over skyerne"
  9. :Italy: Irama - "Il genesi del tuo colore"
  10. :Estonia: Jüri Pootsmann - "Magus melanhoolia"
  11. :Lithuania: Gebrasy - "Where'd You Want to Go?"
  12. :Croatia: Bernarda - "Colors"
  13. :Norway: KEiiNO - "Monument"
  14. :Finland: Ilta - "Kelle mä soitan"
  • Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uğur, 2 saat önce yazdı:

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Press provaları oyluyor. Bugün akşamüzer oyladılar. Şu an jüri finali yapılıyor. Yani jüriler şuan oyluyorlar, yarın da halk oylayacak işte.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bahçevan, 15 dakika önce yazdı:

Yarın Ukrayna ne yapacak aşırı merak ediyorum ya. Sıyrılıp kazanıyormuş falan.

Ukrayna konusuna bak. Spotify'da 1. sıraya çıkmadıkları ülke yok neredeyse.

Halkta 1. çıksalar jüri yine ellerinden alacak birinciliklerini Norveç gibi. Nefret ediyorum bu jürilerden.

• Azdırdın 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bahçevan, 1 dakika önce yazdı:

Bir şey soracağım. Tam anlamıyorum ama zannedersem 3-5 sene önceye kadar kafa sesi mi, kayıt sesi mi ne kullanılmıyordu sanki yarışmada. Bu sene çoğu şarkıda mevcut. Kural mı değişti?

Bu sene kullanılıyor ilk defa. Korona sebebiyle az insan gelsin, vokal getirmeyin diye bi seneliğine geçici kural olarak koyduk diyo EBU ama eylül ayına kadar denedik ve memnun kaldık o yüzden kural devam dicekler kesin.

• Beğendim 2
  • Üzdün 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Züreyfa, Şimdi yazdı:

Bu sene kullanılıyor ilk defa. Korona sebebiyle az insan gelsin, vokal getirmeyin diye bi seneliğine geçici kural olarak koyduk diyo EBU ama eylül ayına kadar denedik ve memnun kaldık o yüzden kural devam dicekler kesin.

Ben sevmedim bu olayı. Bu arada hakikaten EBU'nun 1 senelik uyguladığı kural yok. Avustralya olayı başta olmak üzere.

• Beğendim 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Züreyfa, 9 dakika önce yazdı:

Korona sebebiyle az insan gelsin, vokal getirmeyin diye bi seneliğine geçici kural olarak koyduk diyo EBU ama eylül ayına kadar denedik ve memnun kaldık o yüzden kural devam dicekler kesin.

Bu half-playback olayı 2020'de gelmeyecek miydi zaten? Ben öyle hatırlıyorum sanki. O zaman kurallaşmamıştı ama konuşuluyodu galiba.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...