İçeriğe atla

Malta 2021 : Destiny - Je Me Casse

Uğur

Pinlenen İletiler

Livertol, 1 dakika önce yazdı:

1960'lardan gelen bayık şarkıların sahne bile olmadan okunmasına gerçek müzik demeyin bence artık en son salvadorda kaldı bu o zaman insanlar boşuna emek veriyor ana dillerinde iki üç duygulu nakarat eklesinler top 10 bile giremeyecek şarkılar 1. sıra adayı olsun saçma geliyor bana Sanat Musikisi yarışması değil Eurovision burası.

Peki..

• Yarıldım 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Livertol, 5 dakika önce yazdı:

1960'lardan gelen bayık şarkıların sahne bile olmadan okunmasına gerçek müzik demeyin bence artık en son salvadorda kaldı bu o zaman insanlar boşuna emek veriyor ana dillerinde iki üç duygulu nakarat eklesinler top 10 bile giremeyecek şarkılar 1. sıra adayı olsun saçma geliyor bana Sanat Musikisi yarışması değil Eurovision burası.

popstar_turkiye_geri_donus_yapsa_tutar_m 

• Yarıldım 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Züreyfa, 2 dakika önce yazdı:

Yapsınlar tabii, bak ne güzel örnekleri var.

Bak bunlara çok okeyim bunlar güzel örnekler ama bu şarkılarda ana dilde 2 3 duygulu nakarat eklemek dışında bir sürü farklı olay var ben sadece tüm olayın bundan ibaret olduğu şarkılardan hoşlanmıyorum(Voila, Amar Pelos Dois vb.)

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İsrail'in kültüründe nağmeli şarkılar var, Fransa'nın kültüründe ise chanson müziği var. Farklı kültürlerden gelen farklı tarzlarda şarkılar olmasına karşın hepsinin ortak noktası kendi dillerinde, kendilerine has melodileriyle evrensel bir duygu verebilmeleri. Fransa'nın İtalya'dan ya da İsrail'den bu açıdan bir farkı yok bence. Sen bu tarz müzikleri beğenmiyor olabilirsin ama Eurovision gibi sadeliğin pek sevilmediği bir yarışmada bu şarkıların başarılı olması için çok fazla kişiyi etkilemeleri gerekiyor. Sen Portekiz'i beğenmemiş olabilirsin ama bir iki duygusal melodi atılmış şarkı demek bence çok manalı değil çünkü ben o performansı izlerken etkileniyorum. Bir çok kişi de aynı şekilde hissetmiş olmalı ki o kadar destek aldı. Bu şarkılara emek verilmiyor demek de doğru değil. Malta'yı da, Fransa'yı da beğenebilirsin tabii ama emeği konuşacaksan Barbara, Destiny'den çok daha fazla emek verdi diyebiliriz. Destiny'nin şarkısı MF için hazırlanmış, olmayınca ona verilmiş bir şarkı. Barbara ise oturmuş şarkısını yazmış, bestelemiş. Sen sahnelemesini basit olarak görebilirsin ama ben Barbara'yı izlerken müzikal performanslarında edindiği tecrübeyi görüyorum, 3 dakika boyunca alev patlatmadan, ışık oyunu yapmadan benim gözümü kırpmadan onu izlememi sağlayabiliyor. Tabii ki renkler ve zevkler tartışılmaz ama bu bakış açısı da çok doğru değil bence.

• Beğendim 2
  • Teşekkürler 1
  • Ay Çok Hoş 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Malta halk oylamasını 14. bitirdi. Halk oylamasında aldıkları en yüksek oy olmuş. 

Şarkı muhtemelen arada kaynamış oldu ilk sıralarda çıktığı için, 2019'da o şekil yemişlerdi bence. Ya da Malta diye puan vermiyolar, bilemiyorum. Senenin en ilginç sonucu.

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...