İçeriğe atla

Eurovision: Sıralar vs. Başarılar!

Ulaş

Pinlenen İletiler

[align=center]Eurovision'da en çok konuşulan konulardan biri "Favori ülkem x. sırasında - ya kazanamazsa?" olmuştur...

Ekşi Sözlük bu konuya istatistiklerle açıklık getirdi![/align]

[align=center]Aşağıdaki tabloda hangi sıranın kaç kez kazandırdığını, en son ne zaman ve hangi ülkeye kazandırdığını inceleyebilirsiniz.[/align]

[align=center][table=65][tr][td]SIRA?[/td][td]KAÇ KEZ?[/td][td]EN SON NE ZAMAN?[/td][td]HANGİ ÜLKE?[/td][/tr][tr][th]1[/th][th]3[/th][th]1984[/th][th]:Sweden:[/th][/tr][tr][th]2[/th][th]0[/th][th][/th][th][/th][/tr][tr][th]3[/th][th]4[/th][th]1994[/th][th]:Ireland:[/th][/tr][tr][th]4[/th][th]1[/th][th]2003[/th][th]:Turkey:[/th][/tr][tr][th]5[/th][th]2[/th][th]1995[/th][th]:Norway:[/th][/tr][tr][th]6[/th][th]1[/th][th]1957[/th][th]:Netherlands:[/th][/tr][tr][th]7[/th][th]1[/th][th]1969[/th][th]:United Kingdom: *[/th][/tr][tr][th]8[/th][th]5[/th][th]1998[/th][th]:Israel:[/th][/tr][tr][th]9[/th][th]4[/th][th]1988[/th][th]:Switzerland:[/th][/tr][tr][th]10[/th][th]4[/th][th]2015[/th][th]:Sweden:[/th][/tr][tr][th]11[/th][th]3[/th][th]2014[/th][th]:Austria:[/th][/tr][tr][th]12[/th][th]2[/th][th]1970[/th][th]:Ireland:[/th][/tr][tr][th]13[/th][th]3[/th][th]1986[/th][th]:Belgium:[/th][/tr][tr][th]14[/th][th]5[/th][th]2000[/th][th]:Denmark:[/th][/tr][tr][th]15[/th][th]3[/th][th]1999[/th][th]:Ireland:[/th][/tr][tr][th]16[/th][th]0[/th][th][/th][th][/th][/tr][tr][th]17[/th][th]7[/th][th]2012[/th][th]:Sweden:[/th][/tr][tr][th]18[/th][th]3[/th][th]2013[/th][th]:Denmark:[/th][/tr][tr][th]19[/th][th]3[/th][th]2011[/th][th]:Azerbaijan:[/th][/tr][tr][th]20[/th][th]4[/th][th]2009[/th][th]:Norway:[/th][/tr][tr][th]21[/th][th]0[/th][th][/th][th][/th][/tr][tr][th]22[/th][th]2[/th][th]2010[/th][th]:Germany:[/th][/tr][tr][th]23[/th][th]1[/th][th]2002[/th][th]:Latvia:[/th][/tr][tr][th]24[/th][th]2[/th][th]2008[/th][th]:Russian Federation:[/th][/tr][tr][th]25[/th][th]0[/th][th][/th][th][/th][/tr][tr][th]26[/th][th]0[/th][th][/th][th][/th][/tr][tr][th]27[/th][th]0[/th][th][/th][th][/th][/tr][/align]

[align=center]Not: 1969'da yarışmayı dört ülke kazanmıştı.[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben sıranın çok önemli olduğunu düşünmüyorum açıkçası :h şarkı iyiyse bir şekilde kazanıyor zaten

E tabii canım. Euphoria'yı 1. sıraya da koysalar birinciliği malumun ilamıydı. :h

Ama mesela 6. olacak şarkıyı 22. sıraya koymak 5. yapabiliyor :P

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben sıranın çok önemli olduğunu düşünmüyorum açıkçası :h şarkı iyiyse bir şekilde kazanıyor zaten

E tabii canım. Euphoria'yı 1. sıraya da koysalar birinciliği malumun ilamıydı. :h

O kadar ciddi etki yapacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O kadar ciddi etki yapacağını sanmıyorum.

Bisküviyi Çaya Yatay Bandırın kitabı bunu anlatıyordu, gerisini bilemem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...