Eurovision 2018 🇳🇱 Hollanda

Eurovision In Concert sunucuları belli oldu!

Eurovision In Concert sunucuları belli oldu. Her yıl Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenen, o yılın Eurovision temsilcilerinin yanı sıra geçmiş Eurovision temsilcilerini de ağırlayan ”Eurovision In Concert” yılın en erken haberlerinden birini verdi.

 

Etkinliğin web sitesinde yayınlanan ve Twitter hesabından da duyurusu yapılan habere göre; 14 Nisan 2018 günü Amsterdam’da 10. defa düzenlenecek Eurovision In Concert’i Edsilia Rombley ve Cornald Maas sunacak.

Rombley ve Maas, Eurovision In Concert 2015 etkinliğinde.

İkili 2015 yılında düzenlenen etkinliği de beraber sunmuştu.

2007 yılında Helsinki’de düzenlenen yarışmada Hollandalı şarkıcı Edsilia Rombley

Edsilia Rombley, Eurovision Şarkı Yarışması’yla ilk kez 1998 yılında tanıştı. O yıl düzenlenen ulusal finali Hollandaca sözlere sahip şarkısı ”Hemel En Aarde” (Heaven and Earth) ile kazanan şarkıcı, Birleşik Krallık’ta düzenlenen Avrupa finalinde 150 puan toplayarak 25 yarışmacı ülke içinde 4. olmuştu. 9 sene sonra kendini yeniden Eurovision sahnesinde bulan Rombley, bu sefer İngilizce sözlere sahip ”On Top of The World” isimli şarkı ile şansını denemiş, Finlandiya’daki yarışmanın yarı finalinde talihsiz bir şekilde elenmişti. Aynı yıl Hollanda’nın Türkiye’ye verdiği 12 puanı Rombley sunmuştu.

Cornald Maas, Hollanda televizyonlarında sunduğu talk show programlarıyla tanınan deneyimli bir televizyoncu.

Uğur Ceylan

Eurovision Time web sitesinin iki kurucusundan biri. Başkent Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema mezunu. 25 yaşında. Ankara'da yaşıyor.
Follow Me:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir