Eurovision 2021 Bant Kaydı mı Olacak?

Eurovision 2021 Bant Kaydı mı Olacak?

COVID-19 pandemisinin tekrar hızla artışa geçmesinden sonra dünya genelinde önlemlerin artması, akıllara Eurovision 2021’in yine iptal edilme ihtimalinin olup olmayacağı sorularını getirdi ancak böyle büyük bir organizasyonun eskisi gibi yapılması da insan sağlığını ciddi riske atan bir durum olacaktı. Tam da bu düşünceler devam ederken resmî kurumlardan gerekli açıklamalar geldi…

Avrupa Yayın Birliği (EBU), 2021 Eurovision Şarkı Yarışması için Rotterdam’a gidemeyecek durumda olan sanatçılar için (karantinada olan, seyahat yasağı olan vb.) ülkelerinde canlı bir performans kaydı yapabileceklerini söyledi. Performans kaydının stüdyo ortamında yapılacağı, kayda geçildiği andan itibaren çeşitli kanallardan canlı yayına geçileceği (sosyal medya veya TV kanalları) ve üzerinde hiçbir oynama yapmanın mümkün olamayacağı da katılımcı 41 ülkenin sorumlu yayıncı kuruluşlarına bildirildi.

İlerleyen günlerde ülkelerin bu karara nasıl reaksiyon vereceği hepimizin merak konusu, gelişmeleri an be an bildiriyor olacağız. Takipte kalın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.