Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2021 Karadağ: Sanatçılardan RTCG’ye “Eurovision’a Katılmalıyız” Çağrısı

Karadağ: Sanatçılardan RTCG’ye “Eurovision’a Katılmalıyız” Çağrısı

2 dk. okuma
0
264

Karadağ Sanatçılar Birliği, ulusal yayıncı kuruluş olan RTCG’ye Eurovision 2021’e mutlaka katılınması gerektiği konusunda çağrı yaptı.

Karadağ, en son 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nda yarışmış; COVID-19 pandemisi sebebiyle iptal edilen 2020 Eurovision Şarkı Yarışması’ndan çekildiğini yarışma iptalinden çok önce duyurmuştu. Karadağ ulusal yayıncı kuruluşu RTCG, Eurovision 2021 katılım durumları ile ilgili henüz net bir açıklama yapmasa da kanalın meclis üyelerinden Bojana Jokic’in, “Sizi mutlu edecek bir gelişmeyi aktarayım: Eurovision’da 2021’de de utanç yaşamayacağız” demesi üzerine Karadağ’ın 2021’deki yarışmaya da katılmayacağı düşünülüyor.

Jokic’in bu açıklamalarından sonra Sanatçılar Birliği şu açıklamayı yaptı:

“Müzisyenler, aldıkları sayısız ödüllerle ve ürettikleri çalışmalarla ülkelerinin ismini dünyaya duyuran insanlardır. Bu yüzden merak ediyoruz; ülkesini utandıran bu müzisyenler de kim? Eğer Eurovision hakkında konuşuyorsak, küçücük bir ülke olarak iki kere finale çıktık, hiç de sonuncu olmadık; utanılacak hiçbir şey göremiyoruz…”

Karadağ, Sırbistan’la ayrıldıktan sonra ilk kez 2007 yılında yarışmaya katılmış, en iyi derecesi olan 13. lüğü ise 2015 yılında Adio şarkısıyla Knez ile almıştı.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Blackout
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Karadağ: Şarkının Eurovision Versiyonu Geldi

Karadağ’ı İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışm…