Litvanya: The Roop Eurovision Seçmelerine Katılacak

Litvanya: The Roop Eurovision Seçmelerine Katılacak

COVID-19 pandemisi sebebiyle iptal edilen 2020 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkesi Litvanya’yı temsil etmek üzere seçilen “The Roop” grubu, yarışmanın favorisi olması ve Litvanya’nın uzun bir aradan sonra çok sevilen bir parça yollaması sebebiyle oldukça konuşulmuş, bahislerin pik noktasına yükselmişti. Sevindirici haber şu ki: The Roop, pes etmiyor ve bu sene de seçmelere katılıyor!

Litvanya ulusal yayıncı kuruluşu LRT’nin açıklamasına göre The Roop, Litvanya’nın “Pabandom iš naujoǃ” adlı Eurovision seçmelerine katılacak ve direkt olarak finalde yarışma hakkına sahip olacak.

2020 Eurovision Şarkı Yarışması iptal edildikten sonra birkaç ülke ve kuruluş, kendi çapında mini Eurovision’lar düzenlemiş ve bazı katılımcılar da bu organizasyonlara katılmıştı. Bu organizasyonların en önemlilerinden biri Alman yayıncı kuruluşun düzenlediği German Eurovision Final idi. The Roop, bu organizasyona katılmış ve yapılan oylama sonucu bu yarışmayı kazanmıştı. İşte o performans:

Grubun solisti Vaidotas Valiukevičius, sevincini ve kupasını gösterdiği bir video yayınlamıştı.

2020 Eurovision’da Litvanya’yı temsil etmek üzere seçilen “On Fire” şarkısı, modern ve yakalayıcı ezgileri dışında dans koreografisi ile de çok konuşulmuştu. Dilerseniz o performansları tekrar hatırlayalım:

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.