İtalya’yı Kim Temsil Edecek?

2 dk. okuma
0
488

İtalyan ulusal yayıncı kuruluşu RAI, bugün Sanremo Müzik Festivali ve 2021 Eurovision ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. 2020 San Remo Müzik Festivali’nin kazananı Diodato, İtalya’yı Rotterdam’da temsil edebilecek mi?

Eurovision’dan bile daha köklü bir organizasyon olan Sanremo Müzik Festivali’ni 1951’den bu yana her sene düzenleyen İtalya, Eurovision için temsilcisini de bu festival ile seçiyor. 2021 Sanremo Müzik Festivali ile ilgili hazırlıklar da son gaz devam etmekte.

Ülke, 2011’de yarışmaya döndüğünden beri -2014 hariç- her sene Sanremo birincisini Eurovision’a gönderiyor. 2020 Sanremo birincisi Diodato, COVID-19 pandemisi sebebiyle Eurovision Şarkı Yarışması iptal edildiği için ülkesini temsil edememiş; gelecek sene yapılacak organizasyonda yer alıp almayacağı da tartışma konusu olmuştu.

RAI’nin bugün yaptığı açıklamaya göre, 2021 Sanremo’nun kazananı eğer isterse Eurovision’da İtalya’yı temsil etme hakkına sahip olacak. Bu da demek oluyor ki RAI, direkt olarak 2020 Sanremo birincisi olan Diodato’yu değil yapılacak Sanremo’yu kazanan kişiyi Eurovision’a göndermeyi planlıyor.

2021 Sanremo Müzik Festivali 2 – 6 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Geçtiğimiz Sanremo’nun kazananı Diodato’yu ve şarkısı “Fai rumore” yi tekrar hatırlayalım:

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Blackout
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021 Sahneye Çıkış Sıraları Belli Oldu

Rotterdam’da düzenlenen 2021 Eurovision Şarkı Yarışması’nda iki yarı final de …