Ana Sayfa Ülkeler 🇩🇪 Almanya Almanya jüri üyelerini arıyor

Almanya jüri üyelerini arıyor

6 dk. okuma
0
100

Alman yayıncı kuruluşu NDR/ADR, Eurovision 2018 için temsilci seçme sistemini değiştirmiş, jüri üyelerinin sayısını arttırmış ve artık kötü derece almamak için Eurovision’a iyi hazırlanacaklarının mesajını geçtiğimiz günlerde vermişti. İlgili haberimizi buraya tıklayarak hatırlayabilirsiniz…

Eurovision 2018 Lisbon

Jüri üyeleri, 10.000’den fazla kişinin katılımının beklendiği sosyal medya anketleriyle seçilecek ve tüm ön seçim aşamalarında bu jüri üyeleri değerlendirme yapacak. Jüri üyelerinin ulusal finalde yarışmacı olarak yarışması da yasaklanmış bulunmakta.Ayrıca 100 üyeli Avrupa paneli de Almanya’nın Eurovision seçmelerinde söz sahibi olacak.

Alman yayıncı kuruluşu, Avrupa panelinde yer alacak 100 jüri üyesi için bir online platform hazırladı. Jüride yer almak isteyen adaylar bu online platformda kendilerini tanıtacak ve sorulan sorulara cevap verecek. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu jüri üyeleri, bütün ön seçim aşamalarında söz sahibi olacaklar.

Germany’s national broadcaster.

Yayıncı kuruluşun jüri üyesi ilanı:

We are looking for you! (Seni arıyoruz!)

Support us in the selection of the next ESC candidate for Germany and join the 100-member European Panel Jury! (Almanya’nın Eurovision seçimlerinde 100 üyeli Avrupa paneli jürisine katılarak bize destek olabilirsin.)

As part of the jury, you decide from the pre-selection of the candidates to the final vote in the German televised national final which ESC candidate Germany will send to Lisbon in 2018. (Jüri üyesi olarak, televizyonda yayınlanacak final şovuna kadarki tüm ön seçmelerde söz sahibi olacaksın)

We want to get to know you better. You’ll have to spend 15 minutes showing 2 x 6 video ratings of your musical taste. (Seni daha iyi tanımak istiyoruz, yalnızca 15 dakikanı harcayarak müzikal zevkini bize gösterebilirsin.)

With a little luck you can even win one of two iPads! (Şanslıysan 2 iPad’den birini kazanabilirsin!)

We wish you success! (Başarılar diliyoruz!)

 

Yayıncı kuruluşun hazırladığı jüri başvuru sistemine ulaşmak için tıklayın!

 

Eurovision’da Almanya

2015 yılında Ann Sophie‘nin Black Smoke şarkısıyla, 2016 yılında da Jamie-Lee‘nin Ghost adlı şarkısıyla art arda sonuncu olan ülke; 2017 yılında da Levina-Perfect Life ile sondan bir üst sırada yer aldı. Üstelik bu üç şarkı da fanlar tarafından kötü bulunmamış hatta fanların birçoğu da oldukça beğenmişti.

1956’da Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmaya başlayan ilk 7 ülkeden biri olan Almanya, yarışmadaki ilk birinciliğini 1982’de Nicole‘ün seslendirdiği ”Ein Bisschen Frieden” ile aldı. 2010 yılında Oslo’da düzenlenen yarışmayı ”Satellite” şarkısıyla kazanan Lena, ülkesine uzun bir aradan sonra yarışma tarihindeki ikinci birinciliğini getirdi. Almanya, Avrupa Yayın Birliği’nin referans grubu ülkelerinden biri olması sebebiyle her yıl yarışmada direkt finalde yarışıyor.

Ne dersiniz? Ülke, izleyeceği yeni stratejiler ile Eurovision 2018’de kendine ilk 10’da yer bulabilecek mi? 

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Blackout
Bu kategoriden daha fazla yükle: 🇩🇪 Almanya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021’de 41 Ülke Yer Alacak

Mayıs ayında Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleştirilmesi beklenen 65. Eurovis…