Ana Sayfa Ülkeler 🇩🇪 Almanya Almanya: Şarkı başvuruları ve yeni seçme sistemi

Almanya: Şarkı başvuruları ve yeni seçme sistemi

4 dk. okuma
0
241

Almanya yayıncı kuruluşu NDR, Eurovision 2018 için şarkı alımlarına başladığını duyurdu.


Daha önce %50 jrüi oyu, %50 halk oyu olarak açıklanan ülkenin Eurovision 2018’e temsilci seçme sistemi ile alakalı detaylı bilgiler geldi… Jüri üyeleri, 10.000’den fazla kişinin katılımının beklendiği sosyal medya anketleriyle seçilecek ve tüm ön seçim aşamalarında bu jüri üyeleri değerlendirme yapacak. Jüri üyelerinin ulusal finalde yarışmacı olarak yarışması da yasaklanmış bulunmakta.Ayrıca 20-25 adet uluslararası jüri üyesi de Almanya’nın Eurovision seçmelerinde söz sahibi olacak. Uluslararası jüri üyelerinin daha önce kendi ülkelerinin Eurovision seçmelerine katılmış müzik uzmanları olması isteniyor.

Germany’s national broadcaster.

NDR’nin Entertainment departmanının müdürü Thomas Schreiber:

“Geçtiğimiz aylarda birçok görüşme yaptık. Eleştirileri dinledik, özeleştiri yaptık. Ülkemizin Eurovision serüveninde yepyeni bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bunun için de ince eleyip sık dokuyoruz. Hedefimiz uluslararası izleyicilerin zevklerine en uygun şarkıyı seçmek.”

açıklamasında bulundu.

Thomas Schreiber, head of NDR’s entertainment department.

Ülkeyi Eurovision’da temsil etmek isteyen herkes 6 Kasım 2017 tarihine kadar bewerberESC2018@digame.de adlı mail adresine çevrimiçi başvuruda bulunabilir. Başvurular önce 20’ye daha sonra ise finalde yarıştırmak üzere 5’e düşürülecek.

Eurovision’da Almanya

2015 yılında Ann Sophie‘nin Black Smoke şarkısıyla, 2016 yılında da Jamie-Lee‘nin Ghost adlı şarkısıyla art arda sonuncu olan ülke; 2017 yılında da Levina-Perfect Life ile sondan bir üst sırada yer aldı. Üstelik bu üç şarkı da fanlar tarafından kötü bulunmamış hatta fanların birçoğu da oldukça beğenmişti.

1956’da Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmaya başlayan ilk 7 ülkeden biri olan Almanya, yarışmadaki ilk birinciliğini 1982’de Nicole‘ün seslendirdiği ”Ein Bisschen Frieden” ile aldı. 2010 yılında Oslo’da düzenlenen yarışmayı ”Satellite” şarkısıyla kazanan Lena, ülkesine uzun bir aradan sonra yarışma tarihindeki ikinci birinciliğini getirdi. Almanya, Avrupa Yayın Birliği’nin referans grubu ülkelerinden biri olması sebebiyle her yıl yarışmada direkt finalde yarışıyor.

Ne dersiniz? Ülke, izleyeceği yeni stratejiler ile Eurovision 2018’de kendine ilk 10’da yer bulabilecek mi? 

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Blackout
Bu kategoriden daha fazla yükle: 🇩🇪 Almanya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…