Salvador Sobral’in kuzeni The Voice Portekiz’de! Sobral ailesi, müziğe oldukça yatkın bir aile. Salvador ve Luisa Sobral, “Amar Pelos Dois” ile Eurovision 2017’de kalbimizi çalmıştı, ve yarışmayı birincilikle sonlandırmışlardı. Yarışmayı kazanan şarkı “Amar Pelos Dois”i ise Salvador’un ablası; Luisa Sobral yazmıştı. Luisa; Portekiz’de bilinen ve Boston’daki Berklee College of Music öğrencisi. Luisa ayrıca Salvador’un sağlık sıkıntılarından ötürü Eurovision 2017’de, kardeşinin yerine provalarını gerçekleştirmişti. Ve şimdi de radarımıza, Salvador’un kuzeni, Joaquim takıldı.

Joaquim Cobral, Salvador ve Luisa’nın kuzeni. Ve ailede müziğe olan yatkınlığın son temsilcisi. Kendisi, ülkesinde gerçekleştirilen “The Voice Portugal” yarışmasının elemelerine katıldı. 19 yaşındaki ve İnşaat Mühendisliği öğrencisi olan bu genç; gitar, bass gitar, saksafon ve piyano çalabiliyor.

 

Elemelerde ise, Bill Wither’in klasik şarkısı “Ain’t no Sunshine” ile yer aldı ve gerçekten çok etkileyici bir performans gösterdi. Ve performansının içinde, Salvador’dan aşina olduğumuz “air-trumpet” gösterisi de vardı. 

Joaquim’in kulakların pasını silen bu performansı; Anselmo Ralph, Aurea, Mickael Carreira ve Marisa Liz‘den oluşan jüri dörtlüsünün ona dönmesini sağladı. Ve bu jüriler arasından; Joaquim seçimini, Aurea’nın takımına katılarak yaptı. Joaquim’e bu yolculukta başarılar!

 

 

 

Daha fazla ilgili haber göster
Bu yazarın daha çok yazısını göster: Şebnem
Buradan daha fazla gösterilsin: Eurovision Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu Okudunuz mu?

Eurovision 2019’a Hangi Ülkeler Katılıyor?

Dana International’ın zaferinden tam yirmi yıl sonra Eurovision Şarkı Yarışması tekr…