Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2019 Salvador Sobral: ”Conan Osíris Eurovision’u Kazanabilir!”

Salvador Sobral: ”Conan Osíris Eurovision’u Kazanabilir!”

4 dk. okuma
0
177

2017 yılında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nı ”Amar Pelos Dois” isimli şarkısıyla kazanan Portekizli şarkıcı Salvador Sobral, Eurovision’a dair açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde devlet televizyonu RTP’nin üçüncü kanalına konuk olan Sobral’a, Portekiz’in bu yıl İsrail’deki Eurovision’da yarışacak şarkısı hakkında fikirleri soruldu. Ülkenin ilk ve tek Eurovision birincisi, tüm soruları içtenlikle yanıtladı. Şarkıcının yeni imajı da dikkat çekti.

”Eurovision’da Bir ”Wow” Faktörü Olmalı”

Sunucunun, bu yıl Portekiz’i Eurovision’da temsil edecek ”Telemóveis” isimli şarkıyla ilgili fikrini sorması üzerine Sobral, ”Bir müzik uzmanı olarak yorumlamam gerekirse” şeklinde başladığı açıklamasında, Conan Osíris’in Eurovision’u kazanabileceğini iddia etti.

Conan Osíris, Eurovision’u kazanmak için gereken her şeye sahip: müzik, giyinme şekli… Bütün faktörler kendi lehine. Süper ve şok edici; istedikleri şey bu. Bir ”Wow” faktörü olmalı, farklı bir şey.

Sobral; sunucunun, ”senin Eurovision’u kazanmanda etkili olan faktörler neydi” sorusuna ise ”benim şarkım farklıydı’‘ şeklinde yanıt verirken; Avrupa’nın ”Amar Pelos Dois”i duyduğunda çok şaşıracaklarını bildiğini söyledi.

Benim durumum farklıydı, çünkü çok farklı bir şarkıydı! Aslında bu şarkıyla ilgili değil, ne kadar farklı olduğunla ilgili. Bunun bir eğlence, bir televizyon şovu olduğunu unutmamalı. Yeni müzik teknolojileri gösteriyorlar: ”Şu ışıklara bak!”. Önemli olan da bu. Onlara Portekiz’in Eurovision’a ne getirdiğini gösterdim. Çünkü onların ”Wow” olacaklarını biliyordum. Eurovision’da ihtiyaç duydukları bu tür bir şarkıydı.

”Onun Albümünü Almazdım”

Sunucunun, şarkıyı bir uzman olarak değil bir müzik aşığı olarak yorumlamasını istediğinde Sobral, ”Benim tarzım değil’‘ diyerek Osíris’in albümünü almayacağını söyledi.

Onun müziği hakkında konuşmam gerekirse, benim tarzım değil. Dinleyeceğim bir şey değil. Onu hiç tanımadım ama ondan çok hoşlanan arkadaşlarım var. Albümünü yarın gidip almam mesela. Muhtemelen o da benimkini almayacaktır.

Portekiz’i İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ”Telemóveis” isimli ilginç çalışmasıyla Conan Osíris temsil edecek. Portekiz, 14 Mayıs Salı akşamı düzenlenecek ilk yarı finalin ikinci yarısında yarışacak.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…