e
sv

Norveç’te Bilindik İsimler

646 Okunma — 22 Ocak 2019 01:31
avatar

Semih

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Norveç yayıncı kuruluşu NRK, ülkenin ulusal finali olan Melodi Grand Prix’te yarışacak isimleri açıklamaya hazırlanıyor. 25 Ocak TSİ 14:15’te yapılacak şarkıcı tanıtımı öncesi dedikodu kazanı kaynıyor. İşte Norveç basınının MGP’de yer alacağını iddia ettiği isimler;

Geri Dönen İsimler

JOWST’un Eurovision macerası bitmek bilmiyor. 2017 senesinde Norveç’i temsil eden DJ, geçtiğimiz sene de MGP’deki “Talk to the Hand” şarkısının arkasındaki isimdi. Birleşik Krallık ulusal finali için hazırladığı şarkı BBC tarafından reddedilen isim, rotayı memleketine çevirmiş gibi duruyor. JOWST son dönemde ODA isimli şarkıcıyla çalışmaya başladı. İkilinin MGP için de bir çalışma hazırlamış olabileceği konuşuluyor. ODA 2014 senesinde MGP’de yer almıştı.

JOWST’un birlikte çalıştığı bir başka isim ise Kjetil Mørland. 2016 senesinde Norveç’i Eurovision’da temsil eden Mørland, geçtiğimiz sene de MGP’de 2. olan “Who We Are” şarkısını yazmıştı. Mørland ve JOWST’un birlikte şarkı hazırlama çalışmalarına girdiklerini biliyoruz. Ayrıca Mørland takipçilerine çok yakında tarzı dışında bir şarkıyla döneceği müjdesini verdi. Peki bu birliktelikten bir MGP şarkısı doğar mı? Bu sorunun cevabını 25 Ocak’ta alacağız.

İsmi Eurovision dedikodularından eksik olmayan JOWST, attığı twitle de cuma gününü işaret etti.

2016 senesinde MGP ikincisi olan Erlend Bratland’ın da yarışmaya “Amazing” adlı bir şarkıyla geri döneceği iddia ediliyor.

MGP’ye geri dönmesi beklenen bir başka isim ise Alexandra Joner. Şarkıcının Sami bir rapçiyle düet yapacağı konuşuluyor.

2 kez MGP’ye katılan fakat final görmeyi başaramayan Carina Dahl da adı geçen isimlerden. Geçtiğimiz yaz, Despacito coverıyla popülaritesinin zirvesini yaşayan isim hız kesmek istemiyor anlaşılan.

MGP ve Eurovision tecrübesi bu kadar yüksek isimler arasında, yeni bir isim de göze çarpıyor. Popstar yarışmaının Norveç versiyonunda yarı finalist olan Carlisle Sienes’in iddialı bir şarkıyla, rakiplerine kafa tutacağı söyleniyor.

Chris Medina iddiaları güçleniyor. Amerikalı şarkıcı Norveçli kız arkadaşıyla birlikte yaşayabilmek içini Norveç’e taşınmıştı.

Yeni Yüzler

Bir başka konuşulan Chris ise, Chris Holsten. Holsten’in MGP’ya kadar hiçbir konserinin olmaması ilgi çekiyor.

Uluslararası arenada adından söz ettiren Sigrid’in de adı basına yansıdı. İlk albümünün yayımlanmasına kısa süre kalan şarkıcının MGP için fazla ünlü olduğu fakat besteci olarak katılabileceği konuşuluyor.

Bir de üzücü haberimiz var. Euroviion fanlarının yıllardır Eurovision’da görmek istediği Adelen çıkan haberleri yalanları ve MGP’de yer almayacağını açıkladı. Şarkıcı 2013 senesinde MGP’yi, Margaret Berger’in ardından 2. olarak tamamlamıştı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Norveç’te Bilindik İsimler