Homophobic attack to Bilal Hassani! | Bilal Hassani’ye Homofobik Saldırı!

Homophobic attack to Bilal Hassani! | Bilal Hassani’ye Homofobik Saldırı!

English is below.

Fransa’nın Eurovision adaylarından biri olan şarkıcı Bilal Hassani, özellikle Destination 2019 performansından sonra yoğun homofobik saldırılara ve linç kampanyalarına mağruz kaldı!

18 Ocak 2019 tarihli C8 kanalında yayınlanan “Le Plateau” isimli programda konuk magazinci Sébastien Valiela “19 yaşındaki youtuber ve eurovision adayı Bilal Hassani’nin içtenliğine ve samimiyetine inanmıyorum” dedi. Ardından “Bu adam ve şarkı bana biraz ucubece geliyor çünkü fenomenlik ile yetenek arasında bir fark vardır ki ben gerçek anlamda bir yetenek görmüyorum.” dedi.

Bilal, aynı zamanda eleştirel diliyle bilinen Catherine Rambert tarafından da homofobik hakarete maruz kaldı. Rambert; “Eurovision’u artık bir şarkı yarışması olarak görebilir miyiz? Eurovision artık iğrençliklerin ve travestilerin yarışması oldu. Bu sempatik görünen çocuğa hiçbir lafım yok, ama prensip olarak da şarkıcılar eleştiri alır.”

Stop Homophobie konu hakkında kampanyalar düzenlenmeye başladı ve hakarete varan sözlerden dolayı Hassani’nin yasal işlemlere başvuracağı söyleniyor. Ayrıca dava süreci başlatılacak bir diğer hakaret sahibi ise Philippe Manoeuvre, 13 Ocak’taki On Refait La Télé programında Hassani için “Nonoşların bayramı, Eurovision’a sakallı transseksüeller seksi kadınlar eşliğinde katılsın tabii’ şeklinde sözler sarf etmişti.

Hassani youtube üzerinden cevapladı: Dava Açacağım!

Youtube üzerinden Ça Devient Grave!( artık sorun oluyor!) videosunda Hassani, “Tüm bu nefret edenler bana daha büyük cesaret veriyor. Bunları trollerdeki seslere benzetiyorum. Aşırı derecede saygısız ve sınırı aşan homofobikleri şikayet edin, ben de gerekli işlemleri başlatacağım” şeklinde konuştu

Sébastien Valiela, magazine who was in the ‘ le plateau’ show that published on C8, made a statement about the sincerity of 19 year old youtuber and eurovision candidate Bilal Hassani: I don’t see any real talent besides there’s a huge difference between a talent and a phenomenon’.

Bilal as well had an unacceptable and attacking criticism by Catherine Rambert, who is known for her critical language: Can we see Eurovision as a song contest after all? Eurovision is now a contest of disguised and trans people. I have nothing to say to this sympathetic looking child, but in principle the singers get criticism.

Stop Homophobie expresses the legal proceedings will be used for campaigning and insulting words.

Plus, Philippe Manoeuvre has made an another insult which it is going to be on the trial, talked in on refait la télé show on January 13 that ‘the entertainment of the fags should represent in the Eurovision with bearded transsexuals in the company of sexy women.

Hassani Replied on Youtube: I’m Gonna Prosecute

Hassani declared that the homophobics give him more courage and they’re like bizarre sounds from Trolls. In addition he asked people to complaint about excessive disrespectful and homophobic explanations.

Source/Kaynak: Télé 7 jours
Translate/Çeviri: Yücel Çolaklar
Editor/Editör: Çağatay Türk


“Homophobic attack to Bilal Hassani! | Bilal Hassani’ye Homofobik Saldırı!” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.