Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2019 Norveç Ulusal Finalinden Bir Şarkı Sızdı!

Norveç Ulusal Finalinden Bir Şarkı Sızdı!

5 dk. okuma
0
89

 

Norveç her sene Eurovision’da yarışacak şarkısını ”Melodi Grand Prix” adını verdiği ulusal finalle belirleniyor. Bu yıl düzenlenecek yarışma için detaylar gelmeye başladı. Henüz resmi olarak belli olmasa da ulusal finalde yarışacağı iddia edilen bir şarkının kısa tanıtımı internete düştü!

Eurovision’da Norveç’i 2017 yılında ”Grab The Moment” şarkısıyla temsil eden JOWST’un prodüktörü olduğu; şarkıcı ODA tarafından seslendirilen ”Brain vs. Heart” isimli şarkının, MGP 2019 adaylarından biri olduğu iddiası kulislerde konuşulmaya başlandı. Şarkı Amazon üzerinden önsiparişe sunuldu ve kısa bir tanıtımına yer verildi. 

MGP 2019’dan sızdırılan ilk şarkıyı buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Şarkının Amazon’daki satışının 25 Ocak günü başlayacak olması iddiaları kuvvetlendiriyor. Aynı gün Norveç’in devlet kanalı NRK, Melodi Grand Prix 2019’un detaylarını açıklayacağı bir basın toplantısı düzenleyecek.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen MGP’nin öncesinde, Stella & Alexandra’nın yarışmaya katıldıkları ”You Got Me” isimli şarkı, aynı şekilde Amazon üzerinden sızdırılmıştı.

Melodi Grand Prix 2019 dedikoduları başladı!

ODA dışında bu sene Melodi Grand Prix’e bir çok geri dönüşün olacağı da konuşulanlar arasında. 2013 yılında ”Bombo” şarkısıyla yarışmaya katılan Adelen‘in 5 sene sonra yarışmaya geri dönüyor. 

2015 yılındaki yarışmaya ”Thunderstruck” şarkısıyla katılan ve fanların favorileri arasında yer alan Erlend Brarland‘ın da 2019 için adı geçiyor.

Aynı zamanda, tüm Avrupa’yı ”Strangers” şarkısıyla kasıp kavuran Norveçli şarkıcı Sigrid‘in besteci olarak 2019 yılındaki ulusal finale katkı sağlayacağı iddia ediliyor.

Tüm bu dedikoduların gerçek olup olmadığını 25 Ocak 2019 Cuma günü Norveç’in devlet kanalı NRK’nın düzenleyeceği basın toplantısıyla beraber öğrenmiş olacağız.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…