SON DAKİKA

Estonya: Eesti Laul’e rekor başvuru

Estonya: Eesti Laul’e rekor başvuru

Estonya yayıncı kuruluşu ETV, Eurovision temsilcilerini belirlediği ulusal finalleri olan Eesti Laul’e  rekor sayıda (258) başvuru yapıldı.

ETV, the broadcaster of Estonia.

Başvuruların başladığı ilk günlerde 50’yi zar zor bulan başvuru sayısı son 2 günde müthiş bir ivme göstererek 258’e ulaştı. Bu, Eesti Laul’un 10 yıllık tarihinde aldığı en yüksek başvuru sayısı oldu.

Mart Normet, the producer of Eesti Laul.

Ulusal finalin yapımcısı Mart Normet:

Her yıl, ulusal finalimize daha fazla başvuru geliyor. Bu, bize olan güvenin göstergesidir. Başvuran tüm müzisyenlerimize teşekkür ederim.

açıklamasında bulundu.

 

Eesti Laul 2018 tarihleri:

10 Şubat 2018: 1. Yarı Final
17 Şubat 2018: 2. Yarı Final
3 Mart 2018: Büyük Final

Geçen sene favorilerden olan Estonya, maalesef final bileti alamamıştı. Koit Toome ve Laura’nın “Verona” performansını hatırlayalım:

Eurovision’a 1994’ten beri katılan ülke, tarihinde bir kez, 2001’de birinci oldu. Tanel Padar ve Dave Benton’ın “Everybody” performansını hatırlayalım:

 

Başlıklar: , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Şubat 2018, 03:49

Eurovision 2018 İçin 24 Şubat Tarihine Dikkat!

Bu sene Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenecek 63. Eurovision Time Şarkı Yarışması için katılımcı ülkeler şarkılarını bir bir açıklamaya başladı. 12 Mart’ta gerçekleşecek delegasyonlar toplantısına kadar devam edecek bu süreçte, kimi ülkeler şarkılarını iç seçimle, kimileri de haftalar süren ulusal finallerle belirliyor. Lizbon’da yarışacak 43 ülkeden 4’ü şarkılarını açıkladı: Arnavutluk Fransa...

Devamını Görüntüle
);