Eurovision 2019 🇮🇸 İzlanda

İzlanda Yarışmadan Çekiliyor mu?

İsrail harekete geçti! İsrail Hukuk Merkezi, İzlandayı bu sene temsil edecek olan Hatari grubunun, ülkeye girişini yasaklamak için İçişleri Bakanlığına başvurdu.

İzlanda’nın Eurovision 2019 temsilcisi Hatari

Bir sivil toplum örgütü olan Shurat HaDin, bu yıl ülkelerini İsrail’de düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edecek Hatari‘nin ülkeye girişini yasaklatmak için İsrail İçişleri Bakanlığına müracaat etti.

İzlandalı grup, yapılan bir röportajda İsrail’in insan hakları ihlalini, protesto etmek için sahneyi kullanacaklarını söylemişlerdi.

Shurat HaDin başkanı Nitsana Darshan-Leitner, “İzlanda’yı temsil eden grubun İsrail’in boykotunu desteklediğine dair bilgi aldık” dedi. İzlandalı grubun geçen yaz İsrail’i boykot etme çağrılarına destek vermiş olduğunun ortaya çıkması da tartışmayı alevlendirdi.

İçişleri Bakanı Aryeh Deri‘nin bir sözcüsü, Shurat HaDin‘in talebinin diğer ilgili makamlarla birlikte dikkate alınacağını söyledi.

İşte Hatari’nin tepki çeken katılımı;

Sizce İzlanda yarışmadan çekilmek zorunda kalır mı?

Uğur Ceylan

Eurovision Time web sitesinin iki kurucusundan biri. Başkent Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema mezunu. 25 yaşında. Ankara'da yaşıyor.
Follow Me:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir