İçeriğe atla

En İyi Komedi Dizisi

Mustafa

En İyi Komedi Dizisi ?  

7 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

^Bakış açısı tabii ki. Nurse Jackie'yi izlemediğimden bilemiyorum.

Geçen sezon dizinin prodüktörleri akademiye göndermek için 9 bölümü zor bulmuştu deniliyordu OITNB için, 2. sezonda o kadar bile şansları yok eğer doğruysa. Netflix drama kategorisinde aday olamamaktan korkmayıp orada aday gösterse kimsenin gıkı çıkmazdı, ki sana katılmıyorum drama açısından başarısız olmaları konusunda ilk sezonda Sophie'nin geçmişinin işlendiği bölüm, Red'in geçmişinin işlendiği bölüm falan gayet dramatikti ve başarılıydı da. İkinci sezonda bunun en büyük örneği de Morello'nun hayatını öğrendiğimiz bölüm. Böyle hikayelere gülünmesi bekleniyorsa, her ne kadar çok başarılı bir diziye imza atmış olsalar da, dizinin yapımcılarında bir sorun var bence. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu ülkede yıllardır kimseye drama, komedi ve dramedinin farklarını anlatamadım, tekrar denemeyeceğim ama OITNB bir dramedidir.Sadece izlenim yoluyla olmuyor bu işler, dramedi ve dramanın kağıt üzerinde görünüşleri bile farklıdır, dramedi yazarken başka drama yazarken başka şeyler yapılır.Drama acıklı, komedi kahkahalı olarak etiketlemeye devam edilirse de gelişmeyecek dramedi bu ülkede (neden bir dramedi janrımız yok sinemamızda?)

Edit: akademiye 9 değil 5 bölüm gönderiliyor.ayrıca tam bir kavram karmaşası dramaya dramedi komediye drama yazıp durmuşum, edit, edit, edit

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oha Emmy başlıkları varmış yeni gördüm yazmasam olmaz dedim. Diğer başlıklara da yazabilirim sanırım, neyse Modern Family bu adaylar arasında favorimdi, aldığında çok sevinmiştim. 

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
 Diğer adaylardan Louie ve BBT'yi izlemiyorum onları çıkartırsak içlerinde kesinlikle en çok hak eden MF'ydi. Veep çok güzel bi dizi ama asla yeterli popülariteye ulaşamayacakmış gibi geliyo, Julia Louis-Dreyfus dizinin MVP'ı olarak zaten 3 sezondur hak ettiği ödülü alıyor, Silicon Valley çok yeniydi, alamazdı. Özellikle daha popüler bir nerd dizisi de adaylar arasındayken. Orange is the New Black'i her ne kadar çok sevsem de bu ödülü almak için fazla dramaydı, dramedi bile değil baya bildiğimiz düz dramaydı, Altın Küre'ye de öyle başlamışlardı zaten. Dizinin en "comedic" oyuncusu Uzo Aduba da kendi hak ettiği ödülü almıştı. 

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Okurken dikkat etmek de gerekli bir şey tabii. 

Gizlenmiş İçerik

-----------------------------

Bu ülkede yapılan yapımların Primetime Emmy almak gibi bir olasılıkları olmadığından onlar üzerinden tartışmak aşırı derecede saçma bir şey. 

9 değil 6ymış gönderilen bölüm sayısı çok pardon, ben her gruba 3 bölüm gönderiliyor şeklinde hatırlamıştım. 

Gizlenmiş İçerik

Drama acıklı olmak zorunda değil tabii ki, kelimenin Türkçe'deki anlamıyla o kategoriyi yorumlamak çok saçma. ama insanı güldürmeyen şeyleri de

Gizlenmiş İçerik

diye zorlamamak gerek.

Gizlenmiş İçerik

,

Gizlenmiş İçerik

. Bu yıl True Detective'i saymazsak en son bir dizi ne zaman bu kadar çok tepki almıştı, sadece kategori hilesi yaptığı için, hatırlamıyorum. 

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim de anlatmak istediğim OITNB'in bir dramedi olduğu, dramedi en sevdiği türlerden birisi olan benim için bu soru dahilinde hatta göreceli bir şey bile değildir.''İnsanı güldürmeyen'' komedi olmaz anlayışı asıl saçma olan.Ayrıca drama anlamı zaten acıklı değil ''etkileyici''dir, ama insanların onu acıklı olarak nitelendirmesi benim söylediğim, dediğin gibi okurken dikkat etmek önemli şey... Bir de tabi ben orada Türk dizilerini karşılaştırmaya çalışmayıp aslında ülkede bu konudaki genel durumu belirtmiştim, sanırım o da gözden kaçmış.

Ben sadece insanların kökeni binyıllarca geriye giden, trajediye dayanan bir türü anlamakta ne kadar zorlandıklarını çözemiyorum.Böyle konuşmayı hiç istemem ama OITNB'e dramedi bile değil, düz dramaydı demek ya diziyi ya da dramediyi anlayamamaktır.Dramedi iki türlü olarak komedi ağırlıklı veya drama ağırlıklı olabilir veye tam ortasında bir ayarda olabilir.Drama ağırlıklı bir dramedi için bir Six Feet Under (evet bir dramedidir) komedi ağırlıklı bir dramedi için de Boston Legal örnek verilebilir.Orta ayarda olanlardan birisi de Desperate Housewives'dır, özellikle Desperate Housewives tam anlamıyla dramedidir.

Son olarak benim başından beri konuştuğum şey bu dizinin bir dramedi oluşu, drama veya komedi dallarında yarışması bu durumu değiştirmez, ama komedi de yarışması daha doğru.Benim bildiklerim bunu gösteriyor ama tabiki ukala gibi görünmek istemem, herkesin farklı bir görüşü/bilgisi olabilir, saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

roman havası alır

Yarildimmm ahauahau diva ya

Gizlenmiş İçerik

OITNB tamamen komedi bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim de anlatmak istediğim OITNB'in bir dramedi olduğu, dramedi en sevdiği türlerden birisi olan benim için bu soru dahilinde hatta göreceli bir şey bile değildir.''İnsanı güldürmeyen'' komedi olmaz anlayışı asıl saçma olan.Ayrıca drama anlamı zaten acıklı değil ''etkileyici''dir, ama insanların onu acıklı olarak nitelendirmesi benim söylediğim, dediğin gibi okurken dikkat etmek önemli şey... Bir de tabi ben orada Türk dizilerini karşılaştırmaya çalışmayıp aslında ülkede bu konudaki genel durumu belirtmiştim, sanırım o da gözden kaçmış.

Ben sadece insanların kökeni binyıllarca geriye giden, trajediye dayanan bir türü anlamakta ne kadar zorlandıklarını çözemiyorum.Böyle konuşmayı hiç istemem ama OITNB'e dramedi bile değil, düz dramaydı demek ya diziyi ya da dramediyi anlayamamaktır.Dramedi iki türlü olarak komedi ağırlıklı veya drama ağırlıklı olabilir veye tam ortasında bir ayarda olabilir.Drama ağırlıklı bir dramedi için bir Six Feet Under (evet bir dramedidir) komedi ağırlıklı bir dramedi için de Boston Legal örnek verilebilir.Orta ayarda olanlardan birisi de Desperate Housewives'dır, özellikle Desperate Housewives tam anlamıyla dramedidir.

Son olarak benim başından beri konuştuğum şey bu dizinin bir dramedi oluşu, drama veya komedi dallarında yarışması bu durumu değiştirmez, ama komedi de yarışması daha doğru.Benim bildiklerim bunu gösteriyor ama tabiki ukala gibi görünmek istemem, herkesin farklı bir görüşü/bilgisi olabilir, saygılar.

Six Feet Under'a dramedi dedin ve beni kaybettin. 

Neyse ama, Desperate Housewives bence de en iyi dramedi örneği evet. 

Gizlenmiş İçerik

Entourage, Chuck, Suits hatta White Collar gibi dizilerdeki drama açısından var olan hafiflik OITNB'de yok. O yüzden ısrarla drama yönü ağır basıyor diyorum. Aynısı Shameless için de geçerli ama o çok ayrı bir tartışma konusu. 

Bence aday olduğu dal bu durumu kesinlikle değiştirir, çünkü Drama dalında aday gösterilmiş olsa adaylar arasına giremezdi ve tartışmak için böyle bir konu olmazdı. 

Ayrıca en azından Televizyon Akademisinin komedi konusundaki görüşü benle aynı olacak ki, son 25 sene içinde bu ödülü alabilen tek dramedi Ally McBeal olmuş.

Gizlenmiş İçerik

Ki aslında OITNB'i de kendisine benzetiyorum, üst üste dört kere kazanmış diziyi devirmesi bekleniyordu ama aynı dizi beşinci kez kazandı falan. Bu sene OITNB kazanırsa resmen aynı durum yaşanmış olacak. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Six Feet Under'ın dramedi olmadığını savunan ne yazıkki gözümde hiçbir şey bilmeyendir, kusura bakma ama bunu söylemek zorundayım.Sen eğer o diziyi izleyip böyle bir yorumda bulunabiliyorsan bence tekrardan bir izle.Entourage drama konusunda ne kadar ''hafif'' ise OITNB de öyledir bunu görmek çok zor olmasa gerek.Chuck dışında diğer dizilerin birisi prosedürel diğeri de legal drama örneği, iki farklı alt-tür daha, kendine has özellikleri olan.Ayrıca burada kazanımlardan bahsediyorsak zaten başından beri yanlış bir tartışma yürütüyormuşuz. 15,000 üyesi olan bir akademiyi kendinle bir tutabilmen çok hoş.Eğer Amerikan televizyon endüstrisini veya Akademinin komedi üzerine yönelimlerini biraz daha iyi bilseydin o son cümleyi de yazmayacağından da eminim.Bir önceki yorumumda hiç böyle konuşmak istemediğimi yazmıştım, ve ben burada ben bilirim ben çok bilirim tavırlarında değilim, ama şu son yorumundan sonra da konu üzerindeki bilgi düzeylerimizin aynı olmadığını varsayarak konuyu uzatmayacağım.En başta söylediğim gibi, yine anlatamadım, yine olmadı, daha fazla da anlatamayacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ufak bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum Televizyon Akademisi'yle kendimi bir tutmuyorum sadece ortada var olan 25 yıllık bir sonucun benim komedi tutumumu desteklediğini göstermek amacıyla getirdiğim bir örnekti.  

Gizlenmiş İçerik

Geri kalan konuda tartışmaya devam etmeyi planlamıyorum, Six Feet Under'ın drama olduğunu kabul ettiğin zaman devam ederiz, yoksa yakında West Wing ya da Sopranos gibi dizilere de dramedi demeye başlayacaksın diye korkuyorum açıkçası  

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yahu yazmayayım dedim de, yaratıcısının bile bir kara komedi/dramedi olarak tanıttığı bütün tanıtımlarında dramedi olarak verilen sloganının ''the black dramedy with all feelings' olan bir diziye burada birisi dramedi değil diyince kahkahalar atıyorum.Hayır en azından bir vikipediye baksan orada tür kısmında da black comedy ve comedy-drama yazılarını görürsün, hiç mi bakmadın anlayamadım.West Wing ve Sopranos örneklerin basit bir laf atma çabası olduğundan pek ciddiye almıyorum. Bu benimde konu üzerine yazdığım son yorum.Bence sen işi Alan Ball'a götür, onu yarattığı dizinin kendisinin dediği gibi bir dramedi olmadığına inandırabilirsin belki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

I rest my case 

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet çünkü complex yarattı o diziyi, Alan Ball değil.Anlamamakta neden ısrarcı olduğunu hala çözebilmiş değilim.Sana başta demiştim drama ağırlıklı bir dramedi diye.Sana dizinin yaratıcısı diziye dramedi demiş diyorum sen bana gelmiş complexin en iyi drama listesini veriyorsun.İş artık gülünç bir hale geldi bence bırak peşini.Six Feet Under'ın dramedi oluşu kitaplara bile geçmiş sen hala gelmiş burada drama diye tutturuyorsun. Gerçekten anlamakta zorluk mu çekiyorsun yoksa yanıldığını anladın da inadından mı deam ediyorsun bilmiyorum, iki kere yazmayacağım dedikten sonra yine yazdırttın bana.En kısa sürede Six Feet Under'ı tekrar izlemeni öneriyorum, görünüşe göre boşuna izlemişsin.

Bulmak zor değil, arayınca bunlar da bulunuyor

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

)

Gerçekten bu son olsun, gülünç, aşırı derecede gülünç.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...