İçeriğe atla

Eurovision 2015 "Building Bridges"

Pinlenen İletiler

Eurovision'ın en kötü birincilerinden benim için, bir bu bir de Loreen... ikisi de duygudan yoksun ve yapay şarkılar. İsveç'in neredeyse son yıllarda her yıl, dubsteb tipik bir MF şarkısı yapıp iyi bir derece almasına sinir alıyorum. Schlager midir nedir herneyse işte, yavaş bir şarkıyı bile o tarzda yapıyorlar. (bkz. Undo )Herşey formüleze edilmiş bir halde. Bu yüzden ben birçok ESC fanının aksine ben MF'den nefret ediyorum. Hep aynı tarz şarkılar, aynı kişiler katılıyor. Birde matematik pronblemi çözer gibi şarkı yapıyorlarmış gibi geliyor bana. Samimi gelmiyor.

Bir de şuna değinmek istiyorum, bu Mans'ın derecesi değil bence;

Beste başkasına ait

Şov başkasına ait

Söz başkasına ait

Diğer şeyler muhtemelen başkasına ait (kostüm vs.)

Demek istediğim bunların hepsi sadece "o gece" için yani final akşamı için hazırlanmış bir paket. Mans'a tek düşen şarkıyı söylemek...

Halbuki Norveç, Estonya vs. Kendisi bir şeyler ortaya koymuş. Elbette her zaman bestenin falan şarkıcıya ait olası gerekmiyor ama her seferinde bu şekilde formüleze gidilmesi hoş değil.

İspanya, Azerbaycan falan gibi bir çok ülke İsveç'ten şarkı alıp söylerken İsveç'in kendi ülkesinden alıp söyletmesi kadar normal bir şey yok bence. Scoreboard'da Mans yazmıyordu İsveç yazıyordu. İsveç kazandı, Mans sahnede söyledi sadece ona bakarsan.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ekşi sözlükte mi okudun semih? Öyle diyolar link de bu:

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Jürili sistem koyuyosan birincinin de sonuncunun da değişme ihtimali var, bundan çekinip sonuç yayınlamama yapmazlar bence. Sahi jüri niye kalkmıyo hala

Gizlenmiş İçerik

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eurovision.tv deki excel dosyasına göre bazılarını hesapladım (%100 televote veya jüri kullananlar hesaba katılmamış)

Jüride;

1. İsveç - 353

2. Letonya - 256

3. Rusya - 234

4. Avutralya - 224

Halkta;

1. İtalya - 356

2. Rusya - 285

3. İsveç - 272

4. Belçika - 190

gerisini hesaplamayı kaldıramadı kalbim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2000-Danimarka 14. sıra

2001-Estonya 20. sıra

2002-Letonya 23.sıra

2003-Türkiye 4.sıra

2004-Ukrayna 10.sıra

2005-Yunanistan 19.sıra

2006-Finlandiya 17.sıra

2007-Sırbistan 17.sıra

2008-Rusya 24.sıra

2009-Norveç 20.sıra

2010-Almanya 22.sıra

2011-Azerbaycan 19.sıra

2012-İsveç 17.sıra

2013-Danimarka 18.sıra

2014-Avusturya 11.sıra

Genelde 10.-20. sıra arasında yarışan ülkeler kazanmış.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

2015-İsveç 10. sıra

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...