İçeriğe atla

Hande Yener Fan Club (HYFC)

Uğur

Pinlenen İletiler

• İleti 2,6k
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

[align=center]İbo ve Hande Yener Best Of'lar çıktı. Satışlar iyi olunca ortalık karıştı.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Hande Yener’in “Best Of” albümü raflarda yerini alır almaz beraberinde söylentileri de

getirdi.

Erol Köse’nin Hande’den izin almadan eski şarkılarını piyasaya sürdüğü, bu şarkıların

bir kısmının demo olduğu ve Köse’nin bu işi kendine rant için yaptığı yazıldı çizildi son

günlerde.

Her kafadan bir ses çıktı bu konuda ama nedense olayın kahramanı Erol Köse sessiz

kalmayı tercih etti.

Ben de işin aslını öğrenmek için Erol’u aradım. Söylediklerini madde madde ve

yorumsuz aktarıp aradan çekiliyorum. Kararı siz verin...

1 Hande Yener’in izin verdiğine dair elimde imzaları olmasa tescil belgesi ve bandrol

almamız söz konusu değildi.

Sanırım sanatçının zihni melekelerinde bir sorun var ki, imzaladığı belgeleri

hatırlamadığı gibi Hamburg’ta dünyaca ünlü müzisyenlerle yaptığı şarkıları da demo

zannediyor.

2 Başarısını tüm dünyaya kabul ettirmiş ve Hande Yener’in en çok satan iki albümüne

imza atmış Bülent Aris gibi bir prodüktör, Ozan Çolakoğlu, Fettah Can, Altan Çetin,

Mustafa Ceceli ve daha nice müzisyen, aranjör ve besteci demo için bu kadar çalışır

mı?

Ya da meseleye tersinden bakarsak, sadece demo hazırlamak uğruna onlara bu yüksek

ücretler ödenebilir mi?

Elbette bütün bu müzisyenler ancak gerçek albümler için kolları sıvar, burada da

böyle oldu.

3 Bugüne kadar hiçbir demonun Londra’da mikslenip master’landığı görülmemiştir.

Öte yandan sosyal medyadaki hesabımdan takip edebileceği gibi binlerce dinleyicinin

beğenisini yok saymak da hayatın olağan akışına aykırıdır.

4 Evet, Hande Yener bu durumdan mutsuz çünkü “Best Of”ta yer alan 15 hit ve beş

yeni şarkının ticari başarısının yüzde 10’una yeni albümlerinde yaklaşamadığı gibi, bir

daha asla o vokal tekniğine de erişememiştir.

Hırçınlığı bundandır. Bahsi geçen şarkıcı, 2007’de “Pop müzik bakkal müziğidir, ben

artık elektronik yapacağım” diyerek bugüne kadar var olma sebebi olan dinleyicilerine

alenen hakaret etmiş; ancak yaptığı müzikte başarılı olamayınca bu sözlerini yutup

tekrar popa dönmüştür.

5 Bu dönem yarattığı boşlukta kraliçelik koltuğunu Demet Akalın’a kaptırmıştır.

Hande, bugün albüm satışı ve konser ücreti olarak Demet Akalın’ın fersah fersah

gerisindedir. Karizma bir kere çizilmeye görsün...

6 İşte tüm bunlar nedeniyle bu albüm onun yüzleşmek istemediği ama aslında sahip

çıkması gereken mazisidir.Bu “Best Of”, onu taçlandırmıştır fakat nedense bir tek kendisi bunun farkında değildir.

7 Meslek birlikleri aracılığıyla benim kazandığım para, bestecilerin ve Hande Yener’in

kazandığına eşittir.

Yani Hande Yener de ben ne kazanıyorsam aynısnı bu albümden kazanmaktadır.

İZZET ÇAPA / HÜRRİYET İNTERNET SİTESİ[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...