İçeriğe atla

2009 : Düm Tek Tek

Uğur

Pinlenen İletiler

2009 - Hadise / Düm Tek Tek

Söz : Sinan Akçıl, Stefan Fernande, Hadise / Müzik : Sinan Akçıl / Düzenleme : Sinan Akçıl

(177 Puan - 4üncülük)

Şarkı, Hadise'nin 2009 Eurovision Şarkı Yarışması için seslendireceği şarkı olarak 2008 yılının sonlarında seçildi. Sinan Akçıl'ın üzerinde çalıştığı şarkı, ilk defa TRT'nin yılbaşı programında, geceyarısından hemen sonra seslendirildi. Bu yayından birkaç gün sonra Hadise, şarkının çalınma olasılığına karşı önlem amacıyla şarkının asıl haliyle yayımlanmadığını açıkladı.[1] Şarkının Mayıs 2009'a kadar elden geçirileceği, yeni geçişlerin ekleneceği ve baştan sona yeni bir gösteri ekleneceği belirtildi. Şarkıda önceki Türk Eurovision şarkılarından Everyway That I Can'e benzer bir şekilde doğu ezgilerinin pop müzik ile harmanlanmış biçimde oluşturulduğu bir konsepte sahiptir. Şarkı ilk defa 1 Ocak 2009 tarihinde radyolarda yayımlandı. Şarkı finale kaldığı gibi on sekizinci sırada çıkmıştır. Gece sonunda ise Belçika, Azerbaycan, Makedonya, Fransa, Birleşik Krallık ve İsviçre'den 12 tam puan alarak toplamda 177 puan ile dördüncü olmuştur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rimi Rimi Ley'den bile tartışmalı şarkı

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ben sevmiyorum.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hadise bizi en güzel temsil eden sanatçıların başında geliyor.

Gizlenmiş İçerik

Ve en heyecanlı Eurovision senesiydi. Ben bugüne kadar kimsede böyle ESC heyecanı görmemiştim. & Benim TR tarihindeki en sevdiğim 2 şarkıdan biri "Düm tek tek" diğeri de tabii ki "Every way that I can" ..

Gizlenmiş İçerik

Keşke hasta olmasaydı, keşke daha iyi bir ekip ile çalışsaydı ; ama o hasta haliyle yine de güzel söyledi. O erkek vokal bizi bitirdi.. Ayrıca jüri oylamasında 7.olduk. Halk oylamasında 3. Jüri de bizi 3. yada 4. yapsaydı hakkımız olan dereceyi 2.liği alır ve Moskova'dan ayrılırdık..

Ileride bizi tekrar Hadise'nin temsil etmesini çok isterim.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamamiyle TRT etkisiyle alınan kötü bir derece.Hadise serbest bırakılsaydı , Alexander Rybak'ı sollayacağına kesinlikle emindim.Her şeyden önce bir bayan , her zaman dans ve show konusunda erkekten daha şanslıdır diye düşünüyorum ama sahnede gördüğümüz üzere dans yok , kıyafet berbat , hasta olduğu çok belli olan kısık sesi. Gerçekten yazık oldu

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başımızda AKP olunca bu iş böyle. Bayan sanatçı gönderemez olduk.

O yüzden göbekli göbekli adamları yollayıp eleniyoruz.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nasıl bir seneydi o 2009!

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> sanırım en hakim olduğum ve en çok takip ettiğim seneydi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nasıl bir seneydi o 2009!

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> sanırım en hakim olduğum ve en çok takip ettiğim seneydi.

+1 ((:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2009'da tam bir Hadise oldu

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Şarkı açıklandıktan sonra o kadar çok abarttık ki illa 1. olacak diye kendimizi hazırladık. Şarkı bence Hadise'ye göre değildi, çok basitti. 4. oldu fazla bile, Azerbaycan'dan iyi olduğunu düşünmüyorum geride kalması çok iyi oldu.

Hadise'nin o geceki performansına gelirsek, sadece 'düm tek tek' sözü ve sonunda 'thank youuu' demesinden başka çok sesi çıkmadı. Vokaller söyledi Hadise dans etti. Kıyafeti iğrençti.

Yeniden söylüyorum 4.'lük çok bile bu şarkı ve bu Hadise'ye

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

ah ah ah petr'ciğimin hakkı nasıl yendi bu yarışmada. o kadar güzel söyledi ki belarus temsilcisi, beni benden aldı. ayrıca en iyi kamera açılarına sahip olan entry belarusundu. yanlız finale çıkamamasının en büyük nedeni yarı final akşamı o takım elbiseye benzer beyaz kısa kollu iğrenç şeyi giymesiydi. halbuki provalardaki gibi giyinseydin çok şey değişecekti be petrcim

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...