YasminTheDios

Eurovision 2007 | Finlandiya (True Fantasy)

81 posts in this topic

ESY_Helsinki_2007.png

2007 Eurovision Şarkı Yarışması ya da 52. Eurovision Şarkı Yarışması, 2007 yılında Finlandiya'nin başkenti Helsinki'deki Hartwall Areena'da düzenlenen yarışmadır. Yarı-finali 10 Mayıs, finali ise 12 Mayıs tarihlerinde düzenlenmiştir. Yarışmayı Sırbistan adına yarışan Marija Šerifović, "Molitva" adlı şarkısıyla kazanmıştır. Gürcistan, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan ve Karadağ yarışmaya ilk kez katılmıştır. Yarışmanın ev sahibi yayıncısı YLE'dir. Türkiye adına Kenan Doğulu ''Shake it up shekerim'' ile 4. olmuştur.

Sırbistan - Molitva

[video=youtube]

Türkiye - Shake It Up Shekerim

[video=youtube]

ahh en heyecanlı yıl ne güzel geçmişti ozamanlar kenan kesin ilk 3 e girmeli diyodum ama giremedi :s4::s4::s4:

Kenan güzel bi derece aldı hele ki öyle müthiş şarkılar arasında.. gerçi çok rock vardı pop olarak kenan en iyilerdendi

evet ama ztn ilk 3 yerlerini hakediyo hepside zieben zieben ally lu zieben zieben eins zwei

Hollanda iyidi ama ona gelene kadar ne şarkılar harcandı.. Comme ci comme ça, Get A Life başı çekiyor işte. Molitva sonuncu olmalıydı

Bence Hollanda o sene çok güzeldi. İsviçre de aynı şekilde. Bir çok ülkenin hakkı yendi. Büyük Britanya, Hollanda, İsviçre, Finlandiya, İsveç, Norveç ve Makedonya. Bu ülkelerin şarkıları harikaydı ama... Haydi eller kader kahpe kader :siritma::siritma::siritma::siritma::siritma:

En büyük haksızlık Kıbrıs'a yapılmıştır. Evridiki'nin şarkısı kesinlikle Kıbrıs'ın son 10 senedeki en iyi şarkısıydı.

Bu şarkıyı anlamamama ragmen cok duygulanıyordum nedense. Simdi Türkçe çevirili videosunu buldum. Sözler cidden cok anlamlı, bir kez daha sevdim diyebilirim.. İyi dinlemeler :)

[video=youtube]