İçeriğe atla

Türkiye 2013 : (Çekildi)

Uğur

Pinlenen İletiler

• İleti 500
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

[align=center]TRT Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

Bilindiği üzere Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Avrupa Yayın Birliği’nin (EBU) düzenlemiş olduğu Eurovision Şarkı Yarışması’nın puanlama sistemine itiraz etmiş ve yaptığı itirazın kabul görmediğini anlayınca da 2013 Eurovision Şarkı Yarışması finallerine katılmama kararı almıştı.

Bu yüzden TRT Kurumu ilkelerinden taviz vermemek adına, 2013 Eurovision Şarkı Yarışması’nın finallerini yayınlamama kararı almıştır.

Önümüzdeki sene durum değerlendirmesi ayrıca yapılacaktır.[/align]

Kamuoyuna duyurulur.

Bu aciklama resmi midir ve kaynagi nedir bilmiyorum fakat bu aciklamayi duymadan once de 2014'e katilacagiz sanirim demistim. Umarim katiliriz. Turkiye'nin eksikligini hissetmiyor degildim taa ki en on sirada Turkiye bayraklarini gorene kadar. Aferin sallayanlara.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]TRT Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

Bilindiği üzere Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Avrupa Yayın Birliği’nin (EBU) düzenlemiş olduğu Eurovision Şarkı Yarışması’nın puanlama sistemine itiraz etmiş ve yaptığı itirazın kabul görmediğini anlayınca da 2013 Eurovision Şarkı Yarışması finallerine katılmama kararı almıştı.

Bu yüzden TRT Kurumu ilkelerinden taviz vermemek adına, 2013 Eurovision Şarkı Yarışması’nın finallerini yayınlamama kararı almıştır.

Önümüzdeki sene durum değerlendirmesi ayrıca yapılacaktır.[/align]

Kamuoyuna duyurulur.

Bu aciklama resmi midir ve kaynagi nedir bilmiyorum fakat bu aciklamayi duymadan once de 2014'e katilacagiz sanirim demistim. Umarim katiliriz. Turkiye'nin eksikligini hissetmiyor degildim taa ki en on sirada Turkiye bayraklarini gorene kadar. Aferin sallayanlara.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya bence ibrahimin kendi zevkine göre seçtiği bi şarkı koca türkiyeyi temsil edeceğine bikaç yıl ara vermemiz daha iyi çünkü ben genelde türkiyenin seçimlerini beğenmiyorum. Hadisenin gittiği sene bile kızdan beyonce tadında bi şarkı beklerken yine türk ezgileriyle dolu ankara havası tadında şarkı gelmişti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Su yazidan haberi olan var mi? Ramazan Sozer diye birinin iddialari, gerekise kanitlarim da demis kendisi bu iddialar icin. Iddiasina gore bu yil Eurovision'a katilsaydik bizi Sevim Balkan isimli sarkici temsil edecekmis. Ve onumuzdeki yil ulusal final duzenleyecekmis TRT.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya bence ibrahimin kendi zevkine göre seçtiği bi şarkı koca türkiyeyi temsil edeceğine bikaç yıl ara vermemiz daha iyi çünkü ben genelde türkiyenin seçimlerini beğenmiyorum. Hadisenin gittiği sene bile kızdan beyonce tadında bi şarkı beklerken yine türk ezgileriyle dolu ankara havası tadında şarkı gelmişti.

Duyan da Düm tek teki TRT hazırladı zanneder.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Duyan da Düm tek teki TRT hazırladı zanneder.

TRT secti ne de olsa. O 3 sarki icinde Hadise'nin Rusya'da kendini cok daha rahat ifade edebilecegi "Supernatural Love" gibi bir sarki varken, oryantango bozmasi "Dum Tek Tek" secildi. Secici kurulda Hadise ve ekibi de vardi elbet ama biliyoruz ki her yil top TRT'nin elinde oluyo. Sibel Tuzun'e Turkce dayatmasi yapildigi gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Supernatural Love da Hadise'nin tarzı değildi ki. Hadise'ye 3 şarkı hazırlama görevi verildi. "Ankara havası gibi şarkı" teslim edersen, "Ankara havası gibi şarkı"nın seçilme ihtimalini kabul etmiş olursun bence.

"Supernatural Love" bir "My Body" tadindaydi bence gayet de Hadise'nin daha once yaptigi sarkilar tarzindaydi. O sarkida vokali de daha iyi olabilirdi kizin. Burada ne Hadise'yi ne de TRT'yi savunuyorum. TRT'nin verdigi kararin yanlis olugunu soyledim sadece.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sibel Tuzun de memnun gorunuyodu. Eurovision'dan sonra anladik memnuniyetsizligini. Bence kolay degil Turkiye'de TRT gibi kati bir kuruma karsi cikabilmek.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Mor ve Otesi bile cikamadi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ok semih trt süper harika kusursuz çalışıyo sorun bizde aslında. Bok kondurmuyo yine trtsine ya

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...