İçeriğe atla

Rusya 2021 : Manizha - Russian Woman

Uğur

Pinlenen İletiler

Bu yeni versiyon falan değil mevcut şarkının stüdyo versiyonu. İngilizce sözler artacak denmişti ama çok az değişiklik olmuş. Şarkıdan ziyade bu kadının sahnesini beğendim ben,  kendini izletiyor coşturuyor. 

Kim derdi ki Rusya etnik bir şarkıyla katılacak vay bee.. İlginç bir eurovision dönemindeyiz. 

Danimarka danca

Portekiz ingilizce 

Rusya rusça ve etnik bir şarkıyla yarışıyor ve en garibi de San Marino yılın en iyi şarkılarından birine sahip 

• Beğendim 2
  • Hıh 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan, 1 saat önce yazdı:

İngilizce sözler artacak denmişti ama çok az değişiklik olmuş.

Evet, ona ben de şaşırdım. 

Bu arada şarkı Rusya'da baya olay yaratmış, "Rus kadınlarını aşağılıyor" demiş aşırı milliyetçiler.

• Yarıldım 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rusya temsilcisi Manizha, ulusal finali kazanmasından bu yana sosyal medya üzerinden nefret söyleminde bulunanlara seslendi. Şarkıcı, aynı zamanda destek mesajı gönderenlere de  teşekkür etti.

Manizha, kadın hakları ve LGBT topluluğuna açık destek üzerinden "Rus karşıtı değerlere aykırı davrandığı" gerekçesiyle eleştirilere maruz kalmıştı. Rusya Araştırma Komitesi, şarkının sözleriyle ilgili soruşturma başlatmıştı.

Şarkıcı geçtiğimiz haftalarda Rus olmaması ve Kanal 1 yetkililerine seçilmek için rüşvet verdiği iddiaları üzerinden Youtube kanalında bir video yayınlamış, mizahi bir dille konuya açıklık getirmişti.

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yarışma nasılsa sadece şarkı yarşması değil, konuşabilirim diye düşünüyorum, kadın hakkında şöyle bir yazı okudum, Tacikistan'dan örtünmeyi reddettiği için ülke değiştirmiş, Rusya da gelip Rus kadını adına onlara nasihat eden şarkı yazmış, bu nedenle Rusya da eleştiri almış. Gelişmeler doğru ise şarkı politize olmuş demektir, birisi bu arada rus folk şarkısı filan demiş, rusların folk şarkısı böyle mi oluyor, sanmıyorum :)

• Beğendim 1
  • Ay Çok Hoş 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rusya senato başkanı Valentina Matviyenko Federasyon konseyi toplantısında yaptığı açıklamada; şarkının sözlerini "saçma" olarak niteleyerek, şarkı sözlerinin incelenmesi gerektiğini belirtti. 

"Bu bir tür saçmalık, bu şarkının ne anlatmak istediğini bile anlayamadım!" dedi.

Temsilci Manizha, geçtiğimiz hafta konuyla ilgili BBC'ye konuşmuştu.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...