Jump to content

219. ETSC :Australia: Melbourne

Final oylamaları başladı! Sonuçlar 30 Eylül Çarşamba akşamı saat 21:00'de canlı yayında!
ETSC OYLARINI GÖNDER

166. TŞY :Turkey: Samsun

Oylamalar başladı!
TŞY OYLARINI GÖNDER

Yılbaşına Yine Karla mı Gireceğiz?


Recommended Posts

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son güncellemelerine göre, 30 Aralık'ta İstanbul ve Ankara'da kar yağışı başlayacak.

 

Hatırlarsanız İstanbul'da 2016'ya kar yağışı ve beyaz örtü ile girmiştik.

 

dmfgmbfd.jpg

Link to post
Share on other sites

Marmara Bölgesi Çarşamba sabahına Trakya dışında yağmurla uyanıyor. Trakya kesimi ile Bilecik civarı ise güne karla karışık yağmur ve kar ile uyanacak. Akşam saatlerinde ise bölge genelinde yağışlar karla karışık yağmur ve kara dönmeye başlayacak.

 

 

Karadeniz Bölgesinde özellikle Batı Karadeniz bölümünde Çarşamba gecesi geç saatlerden itibaren yoğun kar yağışları bekleniyor. İç Anadolu Bölgesinde ise Salı günü başlayan kar yağışları Çarşamba günü daha geniş alana yayılarak devam edecek. Çarşamba günü Kıyı Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz’de yağmur beklenirken Doğu Anadolu Bölgesinde orta ve genel olarak hafif kar yağışları bekleniyor. İzmir ve Muğla’da Çarşamba gecesi ile Cuma sabahı arasında aralıklarla karla karışık yağmur yüksek kesimlerinde ise kar görülebilir.

hakkari.png

 

Tahminlere göre, İstanbul’da yağış Çarşamba sabah ve öğlen yağmur şeklinde görülürken akşama doğru karla karışık yağmura dönecek. Çarşamba gecesi geç saatlerden itibaren ise yağış yüksek kesimlerden başlayarak kara dönecek. Her ne kadar Çarşamba gecesi yağış kara dönmeye başlasa da sıcaklıkların yağmura dönme noktasına yakın seyretmesinden dolayı yağış etkili olamayacak. İstanbul il genelinde etkili kar yağışlarının Perşembe sabah ya da öğlen saatlerden itibaren başlayacağını tahmin ediyoruz. İstanbul’da kar yağışı Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri de devam edecek. Yeni yılın ilk gününde de kar yağışının devam etme ihtimali bulunmaktadır, bu durum henüz netlik kazanmamıştır. İstanbul’da netice olarak Perşembe, Cuma ve Cumartesi günü beklenen kar yağışlarıyla birlikte sahil şeridinde 1-5 santimetre, sahil şeridinden uzak ve biraz yüksek kesimlerinde 5-15 santimetre, yüksek kesimlerinde ise 15-25 santimetre kar örtüsü oluşabileceğini düşünüyoruz. Rüzgar yönünde olabilecek değişimlere bağlı olarak kar yağışı şehirde çok daha fazla da etkili olabilir, bunun için son ana kadar güncel uyarıları takip etmekte fayda var.

 

bolu-kar3.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...