İçeriğe atla

İsrail 2018 : Netta - Toy

Uğur

PUANINIZ?  

10 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

Kuzey kıbrıs konusunda yorum yapmayacağım. Kıbrıs harekatının neden yapıldığını bilen birisi söylediğimi anlayacaktır zaten uzun bir konu olduğu için açıklama yapmak istemiyorum.

Hiç kimsenin bana bunu kanıtlamasını beklemedim zaten. Sadece karşıt görüşlerini belirtmek isteyenlerin kanıtlaması lazımdı.

Öncelikle Kudüs uzun zamandır işgal altındadır. İsrail'in başkenti olarak bile sayılıyordu ve şu an resmileşme aşamasına girdi. Şunu demem bile yeterli aslında;

Eğer Kudüs Filistin'in zaten başkenti ise, neden cumhurbaşkanımız Kudüs'ü Filistin'in başkenti yapacağız orada büyükeliçilik açacağız açıklamasında bulunuyor? Neden şu ana kadar büyükelçilik açamadık?

İsterseniz youtube da yayınlanan Kudüs vloglarını izleyebilirsiniz oranın kimin yönetimi altında olduğunu gözlemlemek için.

Kuzey kıbrıs olayını örnek olarak verdim. Kıbrıs rum kesimi nasıl KKTC'yi kabul etmiyor ise, Filistin ise İsrail'i kabul etmiyor.

Burada bizi ilgilendiren tek konu Filistin'in Müslüman olması.

Yahudiler tarih boyunca her zaman terörist olarak görüldü ve görülmeye devam edecektir.

Ben bu iki devletin ikisini de desteklemiyorum. Objektif açıdan bakıyorum ortada bizi etkileyen hiç bir savaş yok.

Benim demek istediğim kuzey kıbrıs bizim değildir, dünyanın geri kalanına göre kıbrısın bir parçasıdır ve türk işgali altındadır, BİZE GÖRE ise kuzey kıbrıs kendi içinde bir devlettir ve hiçbir yoldan türkiyeye bağlı değildir, rum kesimini desteklediğim anlamına gelmez bu ama türkiye bile kktc benim demiyor, siz nereden çıkartıyorsunuz?

Ben 'kimsenin sana siyasi olarak bunu kanıtlama zoru yoktur'' derken, senin ''Kudüs filistinlilerinse bana ispatlayın' lafına ithafen yazmıştım orada bir karışıklık olmuş olabilir, kudüsün filistine ait olduğu (yine söylüyortum, yine söylüyorum ESKİ KUDÜS) 2+2nin 4 etmesi kadar aşikar ve genel geçer bir şeydir, bunu idrak edemiyorsanız bu topa girmeyin hiç

Kudüs filistinin de başkenti değil ki ayrıca, bunu nereden çıkarttın? topraklar onlara ait olduğu için tabi ki de başkent yapmak isteyeceklerdir ama işgal nedeniyle yapamıyorlar.

Kudüs vlogları izlemeye gerek yok, açıp iki haber izlerseniz orada ne oluyor da kıim yönetiyor da kim işgal ediyor anlarsınız

Ayrıca olayın bizle tek ilgisinin filistinin müslüman olmasına bağlayıp, savaşın bizi enterese etmediğini de öne sürüp bir güzel din ve ırk ayrımı da yaptın, tebrikler

Her defasında kendime çok uzattın daha başka bir şey yazma diyorum da, böyle bilip bilmeden konuşulunca olmüyor biliyönmü tutamıyorum kendimi

:oyle:

ayaknotu: bu tartışmanın daha fazla uzamasına gerek yok, ikimizde birbirimizin fikrini değiştiremeyeceğiz gibi görünüyor

• Beğendim 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence bu sitede İsrail'i savunanlar, neyi savunduklarını bilmiyorlar. Dinlerden değil, sivil cinayetleri ve zorunlu göçlerle kültürel ve nüfus etnik yapısı değiştirilen bir şehirden bahsediyoruz. Bir şarkı için böyle bir iğrençlik nasıl savunulabilir, aklım almıyor doğrusu.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

• Beğendim 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende fazla uzatmak istemiyorumki zaten çok bir farklı düşüncemiz yok.

Ancak yanlış anlaşılmasın diye bazı yazdıklarımın kendi düşüncem olmadığını belirteyim.

-Kudüs'ün Filistin'in başkenti olması

-Filistin müslüman diye onlara destek vermemiz

Bunlar genellikle karşılaştığım toplum fikirleri. Hiç bir dini ırkı üstün görmem kesinlikle. Fakat halkımız Filistini daha haritada bulamazken Müslüman olduğu için destek veriyor buna tepki veriyorum ben.

Ayrıca başka öne çıkmış tepkilerede cevap vereyim.

Ben uzun zamandır İsrail'e tepki vermiş bir insanım. İsrail'in siyonizm dahil hiç bir düşüncesini de desteklemiyorum. Bunu nerden çıkardınız anlayamıyorum. Fakat İsrail'e destek vermemem Filistinlilere destek veriyorum anlamına da gelmez.

Şarkıyı da İsrail diye desteklemedim zaten Netta için destekledim.

• Beğendim 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...