İçeriğe atla

Kıbrıs 2018 : Eleni Foureira - Fuego

Uğur

PUANINIZ?  

13 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

eurovision yapilamiycak bi yer

2014 Eurovision'una ev sahipliğini başkent Kopenhag'a bağlı Refshaleøen adası yaptı.

Bu adada Eurovision'dan sadece 1 sene önce (2013'te) düzenlenen organizasyonlar:

Heavy Metal Festivali Copenhell

Elektronik Müzik Festivali EDM 2013

İskandinav Funk Festivali

MAD Sempozyumu

Refshaleøen Müzik Festivali

Asteroiden Tiyatro Festivali

Eurovision yapılmayacak bir yer değil demek ki. Sadece sıfırdan bir arena yarattılar o kadar. Adanın altyapısı zaten buna müsaitti.

birinin sıfırdan 1 arena yapmayı başarmasi

Azerbaycan sıfırdan bir arena inşa etti, Danimarka sıfırdan bir arena yarattı. İkisi de arena yapmayı başardı sayılır, sadece biri değil.

sonuçta kibris eurovision duzenleyemezse başka hiç bir uluslararasi buyuk bi organizasyona ev sahipligi yapamaz

Bahsettiğim ''altyapı'' olayı buydu. Arena inşa edilir de, Kıbrıs Eurovision gibi uluslararası bir organizasyonu kaldıracak altyapıya sahip midir, o konuşulmalı.

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 592
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Danimarka örneğinin yanlış onu söylüyorum :evet:

Danimarka'nın Eurovision'u düzenlediği adada zaten uluslararası başka organizasyonlar da düzenlenmişti geçmişte. Altyapısı müsaitmiş demek ki adanın Eurovision'a.

Kıbrıs'ın Eurovision'u kaldıracak bir şehir altyapısı yoktur bence.

• Beğendim 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Danimarka örneğinin yanlış onu söylüyorum :evet:

Danimarka'nın Eurovision'u düzenlediği adada zaten uluslararası başka organizasyonlar da düzenlenmişti geçmişte. Altyapısı müsaitmiş demek ki adanın Eurovision'a.

Kıbrıs'ın Eurovision'u kaldıracak bir şehir altyapısı yoktur bence.

Normal bi eurovisionun 2 kati para harcandi orda yarisma yapabilmek icin demekki o kadar da uygun degıldi yarismaya...

SM-J530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğendim 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Normal bi eurovisionun 2 kati para harcandi orda yarisma yapabilmek icin

Eski bir fabrikayı arenaya dönüştürmek için para harcadılar, yani arena inşası için. Azerbaycan'ın sıfırdan arena kurması gibi. Ada 1996'ya kadar sadece sanayii tesisleri için kullanılan bir yermiş eskiden zaten. 1996'dan bu yana yenilenme sürecine girmiş ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan bir merkez halini almış, terk edilmiş bir yer değildi özetle.

• Beğendim 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Terk edilmiş bi yer diye iddia etmedim zaten normal standartlariyla eurovision yapilmiycak bi yere para yatirip eurovision duzenlediler

Eski bir fabrikayı arenaya dönüştürmek için para harcadılar, yani arena inşası için. Azerbaycan'ın sıfırdan arena kurması gibi. Ada 1996'ya kadar sadece sanayii tesisleri için kullanılan bir yermiş eskiden zaten. 1996'dan bu yana yenilenme sürecine girmiş ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan bir merkez halini almış, terk edilmiş bir yer değildi özetle.

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

normal standartlariyla eurovision yapilmiycak bi yere para yatirip eurovision duzenlediler

Geçmişinde uluslararası müzik festivalleri, sempozyumlar, tiyatro festivalleri vs. düzenlenmiş bir alanda Eurovision gibi uluslararası bir organizasyonun da düzenlenmesi gayet olası. Eurovision yapılmayacak bir yer algısı arenadan kaynaklanıyor, adadan değil.

Ada Eurovision düzenlemeye zaten müsaitti altyapı olarak, sadece daha büyük kapasitede bir alana ihtiyaçları olduğundan eski bir fabrikadan arena yarattılar o kadar.

• Beğendim 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Terk edilmiş bi yer diye iddia etmedim zaten normal standartlariyla eurovision yapilmiycak bi yere para yatirip eurovision duzenlediler

Koskoca danimarka altyapısı olmayan bi adada duzenledi... terk edilmiş bi tersanede.... kibrista bu tarz bisiler yapabilir....

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

• Beğendim 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şunun da altina çiziyim yarismaya kibris duzenlerse kafadan 45-50 milyon euro harcamasi lazim yarisma bittiginde ise gelen turistlerden 10-15 milyon euroyu toplabilir anca

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şunu anlamak lazım. Arenayı boş arazin varsa her yere dikersin kısa sürede, esas iş o değil. Esas konu yarışmayı düzenleyeceğin şehrin altyapısı Eurovision'u kaldırabilir mi? Onlarca izleyici, basın mensubu, delegasyon, ekip... Bu kadar insanı sığdırabilecek misin şehrine? Arenadan bağımsız bir press center, fan zone, euro village kuracak alanın var mı?

Kıbrıs Rum Kesimi'ne hiç gitmedim, görmedim, bilmiyorum. Ama şehir bazında Eurovision'u kaldırabileceğini düşünmüyorum.

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...