İçeriğe atla

Eurovision 2017 ''Celebrate Diversity''

Uğur

Pinlenen İletiler

• İleti 859
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu sistemle Avustralya daha cok yalanir, biz de izleriz boyle :neanlatiyosun:

Halkin sesine kulak verilmeli. 0 mi cekiyor bir sarki, sen-ben-o cok begensek de, sonucuna kahrolsak da bunu kabul edelim. Halkin oy atmaya deger gormedigi bir sarki bir cok sarkinin uzerine gecip 15. falan olmasin mesela. Adaletsizlik burada basliyor zaten tam da. Hangi tarafin sonuclari daha iyi, ya da hangi ortalamada daha iyi sonuclar yakalaniri konusmaktansa; halkin kararina saygi duyalim. O gece sarkilari ilk kez dinleyen ve SMS gonderen Eurovision izleyicisine saygi duyalim. Bu kombine sonuc sistemi geldiginden beri ilk kez iki tarafin da dedigi oldu bu sene, ne guzel. Keske halk oylamasinda 1. olan bir sarkinin birincligi dusurulmese. Sergey Lazarev mi kazandi kardesim, kazansin. Halk bunu istemis demek ki. Ne yapalim? Ukrayna'nin hakkiydi der, geceriz. Halk birincilerinden rahatsiz olmuyorum juri eliyle birinciliklerin dusurulmesi kadar, gercekten. Bu sistem artik kaldirilmali ve yuzde yuz halk oylamasina geri donulmeli. Sene 2017 hala Kibris jurisi Yunanistan'i ilk sirasina aliyor, ya da tam tersi. Ya da Iskandinavlar'in neredeyse tamaminin jurilerinden Isvec'in birinci cikmasi gibi. E bu halk oylamasinda da yasaniyordu zaten, ne farki kaldi, hangi diaspora kirildi? Yoksa kirilmasi gereken diaspora degildi de bazi sonuclarin juri eliyle cok kolay degistirilebilirligi miydi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bu şarkıyı otobüste otururken dinlerim. Kaldı ki aynı mantıkla Eurovision "zaman geçirmek için dinlenecek en güzel şarkı yarışması" da değil. Yolda izde dinlemek ne zamandan beri bir birincilik kriteri? :ahaha:

Şarkı kötü demiyorum. Hadi benim müzik zevkime uymuyor fakat objektif olarak baktığımızda bence daha iyi şarkılar vardı. Örnek olarak verdim yolda dinleme olayını. Şan dersleri veren hocama dinlettim şarkıyı. Kafa sesiyle yorumlamış ve güzel bir yorum olduğunu söyledi fakat "Bu şarkı mı birinci olmuş. Daha hareketli bir şarkı yok muydu?" dedi bana. Portekiz'in birinci olmasının en büyük nedeni diğerlerinden farklı bir konsepte sahip olması ve Portekiz'e hiç gidilmemiş olması. Kendimizi kandırmayalım. 1 ayda unutulacak bir şarkı. Fakat ben Heroes'u halen dinliyorum. İsterseniz dalga geçin ben bu foruma fikirlerimi dile getirmek için üye oldum. Sizin fikrinizi değiştirmek için değil.

:arkamdankonusmussun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dalga geçmeye çalışmıyorum. 'Daha iyi şarkı' kavramına nasıl 'objektif' bakacağımızı açıklarsan da sevinirim - neye göre kime göre? "Türkiye'nin başkenti Ankara'dır, Beautiful Mess de Amar Pelos Dois'dan iyidir" mi diyeceğiz mesela? Heroes benim 2015 birincimdi ama şimdi dinlemiyorum. Ne farkı var senin Amar Pelos Dois'ı dinlememenden?

"Eurovision'u kazanacak daha hareketli şarkı yok muydu" gibi kıstaslar çok komik. Eurovision'u illa hareketli, herkesi kıpır kıpır edecek bir şarkının kazanması da gerekmiyor. 2014'ten beri hikayesi olan şarkı kazanıyor. Kazanmak isteyen de bu politik doğruculuğa göre hareket etsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dalga geçmeye çalışmıyorum. 'Daha iyi şarkı' kavramına nasıl 'objektif' bakacağımızı açıklarsan da sevinirim - neye göre kime göre? "Türkiye'nin başkenti Ankara'dır, Beautiful Mess de Amar Pelos Dois'dan iyidir" mi diyeceğiz mesela? Heroes benim 2015 birincimdi ama şimdi dinlemiyorum. Ne farkı var senin Amar Pelos Dois'ı dinlememenden?

"Eurovision'u kazanacak daha hareketli şarkı yok muydu" gibi kıstaslar çok komik. Eurovision'u illa hareketli, herkesi kıpır kıpır edecek bir şarkının kazanması da gerekmiyor. 2014'ten beri hikayesi olan şarkı kazanıyor. Kazanmak isteyen de bu politik doğruculuğa göre hareket etsin.

1. olan şarkılar genelde herkese hoş gelir. Bazıları daha az sever o ayrı. Ama biz burada hiç sevmemekten bahsediyoruz. Üstüne üstlük sıkıcı bir müzikalden bahsediyoruz. Adamın konuşması için can atıyorum müziğini dinlememek için. Çünkü adamın sesi çok güzel. Yanlış anlaşıldıysa düzeltiyim. Benim eleştirdiğim şey şarkı. Bu konuyu burada saatlerce tartışmanın anlamı yok. Halk oylamış ve beğenmiş sonuçta. Tebrik etmek düşer bizede.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En iyi şarkı Azerbaycandı. Susun kesin.

şarkı muhteşemdi de o koca sahneyi kutu gibi bişeyle kısıtlamaları sinirimi çok bozdu bide o kıyafettt

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...