İçeriğe atla

En İyi Film

Mustafa

En İyi Film  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

• Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

• Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

• Gizlenmiş İçerik

• Gizlenmiş İçerik

• Gizlenmiş İçerik

• Gizlenmiş İçerik

• Gizlenmiş İçerik

• Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

The Martian: Güzel bir piyasa filmi. Araya iyi bir piyasa filmi sıkıştırmak adına konmuş olabilir ama Mad Max varken çok gereksiz olmuş burada. Diyaloglar inanılmaz Amerikan sineması klişesi idi. 8 film içerisinde üstünü ilk çizeceğim film şahsen. 7/10

The Revenant: Bu gecenin muhtemel kazananı. Çok ciddi bir prodüksiyon değeri var filmin ama hikayesini zayıf buldum. Oyunculuklar genel olarak çok başarılıydı. Görsellik adına karakterler çok geri planda bırakılmış kanımca. Birdman'den sonra bu filmden beklentim bu değildi. 7,5/10

Bridge of Spies: Afişini görünce komünizm kötülemesi şeklinde geçeceğini düşünmüştüm ama öyle olmadı. Abel'in daha iyi irdelenmesini tercih ederdim. Ekibi sağlam ama bu gece kazanmaya en uzak film sanırım. Olayların oldukça hızlı ilerlemesine karşın filmin ağır havasını sevdim. 7,5/10

Brooklyn: Ekşi'de bayağı bir yerden yere vurulmuş ama ben beğendim filmi. Aynı soruyu, farklı koşullarda iki kez sorması hoşuma gitti. Keşke biraz daha büyük bir bütçeleri olsaymış. 7,5/10

Mad Max: Fury Road: Orijinal üçlemesini izlememiştim ama izlemeye gerek de yokmuş zaten. 2 saat durmaksızın aksiyon olması biraz can sıkıcı, nefes alacak bir boşluk istiyor insan. Tabii tüm bu aksiyon sırasında küresel ısınmaya, dünya düzenine, dine yönelik getirdiği eleştiriler güzeldi. 7,8/10

The Big Short: Neredeyse Amerikan 2016 seçimlerini anlatan bir film olmuş. 2008 krizini, krizin dünyaya etkilerini, Occupy hareketinin sebeplerini vs. anlamak için de oldukça yardımcı bir film olmuş. Farklı sahnelerin arasına sokuşturulan fotoğraflar vs. filme ayrı bir hava katmış. Ryan Gosling'den bir Frank Underwood çıkmamış ama. Filmin sonundaki mesajın batı siyasetine yansıyışını zaten yakından görüyoruz. Daha iyi oyunculuklar beklemiyor değildim ama izlenmesi gereken filmlerden. 8/10

Spotlight: Newsroom'un ilk sezonunu özleten film. Filmi yapanlar da neredeyse haberi yapanlar kadar cesurmuş. Kısa bir film olmamasına karşın izlerken bitmesini istemedim. Bir gün biz de kendi gerçeklerimizle yüzleşebiliriz umarım bu şekilde. Bu seneki iki favorimden birisi. 8,5/10

Room: Hiç beklemediğim derecede beğendiğim film. Oyunculuklar mükemmel. Özellikle odada geçen sahneler için yönetmeni tebrik etmek lazım. Filmin sonunda geri döndüklerinde odanın büyüklüğüyle ilgili soruyu tam ben düşünürken çocuğun sorması falan, ben zaten kaptırmış gitmiştim filme o anda. Böyle ciddi bir olayda, olaydan çok karakterlere odaklanılması empati kurmasını da sağlıyor izleyenlerin. Senaryoyu, romanı yazan kişinin yazması da bir fark yaratmıştır tabii ki. Gergin gergin izledim bütün filmi. 8,6/10

Kim kazanmalı: Room. 

O kazanmazsa kim kazanmalı: Spotlight

O da kazanmazsa kim kazanmalı: The Big Short

Kim kazanır: The Revenant

O kazanmazsa kim kazanır: Spotlight

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...