SON DAKİKA

Eurovision 2018 Nerede ve Ne Zaman?

Eurovision 2018 Nerede ve Ne Zaman?

Avrupa Yayın Birliği, 2018 yılında 63.sü düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nın detaylarını görüşmek üzere Portekiz devlet televizyonu RTP genel müdürü Nuno Artur Silva ile bir araya geldi.

RTP, yaptığı açıklama ile gelecek yıl Eurovision Şarkı Yarışması’na başkent Lizbon’un ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Lisbon, Portugal

Yarışmaya henüz hangi arenanın ev sahipliği yapacağı resmi kaynaklarca duyurulmamış olsa da, bazı çevreler yarışmanın Lizbon’da yer alan ve yaklaşık 20 bin seyirci kapasitesine sahip MEO Arena’da düzenlenebileceğini düşünüyor.

Meo Arena, Lizbon

1998 yılında Expo ’98 için inşa edilen MEO Arena, ülkenin sahip olduğu en büyük gösteri, konser ve spor merkezi. Aynı zamanda 2005 yılında MTV Müzik Ödülleri de bu arenada düzenlendi.

Eurovision Şarkı Yarışması’na ilk kez 1964 yılında katılan Portekiz günümüze değin yarışmalarda 49 defa yer aldı. 1996 yılında Oslo’da gerçekleşen yarışmada Lúcia Moniz’in seslendirdiği, Portekizce sözlü “O meu coração não tem cor” isimli şarkıyla 92 puan toplayarak 6. olan Portekiz, tarihindeki en iyi derecesini elde etmişti.

Geçtiğimiz yıl Stockholm’deki yarışmadan çekilen ülke, bu sene Kiev’deki yarışmaya Salvador Sobral’ın ”Amar Pelos Dois” isimli şarkısıyla geri döndü. Yıllardır beklenen birincilik böylece Portekiz’e gelmiş oldu.

İşte Eurovision 2018 tarihleri:
1. Yarı Final: 8 Mayıs 2018
2. Yarı Final: 10 Mayıs 2018
Final: 12 Mayıs 2018

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Eylül 2017, 14:05

Belçika’dan Eurovision Açıklaması

Gelecek yıl Portekiz’in Lizbon şehrinde düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması için Belçika devlet kanalı VRT önemli açıklamalarda bulundu. VRT sözcüsü şarkının iç seçim ile belirleneceğini ve adayları seçmek için şarkıcı ve gruplarla görüşüldüğünü aktardı. Şarkının halk tarafından bir ulusal final ile seçilip seçilmeyeceği sorusuna ise “Henüz bir kesinlik yok” cevabını...

Devamını Görüntüle
);