Eurovision 2019 🇫🇷 Fransa

Fransa: Destination Eurovision ilk yarı finali 12 Ocak’ta

Fransa’nın Eurovision 2019 temsilcisini belirlemek için düzenlediği “Destination Eurovision”ın ilk yarı finalinin 12 Ocak’ta yapılacağı duyuruldu. Duyuru, Fransa 2 kanalının resmi Twitter hesabından da yapıldı.

Diğer yarı finallerin ve finalin ne zaman yapılacağı ile ilgili duyuru yapılmadı ama geçtiğimiz yıllardaki sistemi düşünürsek 19 Ocak’ta 2. yarı finalin, 26 Ocak’ta da finalin yapılabileceğini söyleyebiliriz. Tüm aşamaların geçtiğimiz yılın aksine canlı yayınla yapılacağı da edindiğimiz bilgiler arasında.

Destination Eurovision’ın sistemi nasıl olacak?

  • Her yarı finalde 9 adet şarkı yarışacak. Geçtiğimiz yılda da olduğu gibi katılımcılar, kendi şarkılarını söyledikten sonra herhangi bir şarkıyı coverlayacak.
  • Her yarı finalde farklı olmak üzere 5’er tane ülkeden oylar alınacak, halk da aynı zamanda online olarak oylayacak. Sonuçlar bu iki oylama sisteminin kombinasyonu ile belirlenecek.
  • Her yarı finalden 4 adet şarkı finale yükselecek. Finalde 8 adet şarkı yarışacak. Yarı finallerdeki ülkelerden farklı 10 ülkeden uluslararası oylar alınacak ve yine halkın oylarıyla birleştirilerek sonuç belirlenecek.

Destination Eurovision’ın 18 adayı

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle Destination Eurovision’ın 18 adayını paylaşmıştık. Tıklayın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir