SON DAKİKA

Birleşik Krallık Seçimini Yaptı

Birleşik Krallık Seçimini Yaptı

Birleşik Krallık devlet televizyonu BBC, bu akşam düzenlediği You Decide adlı ulusal finalle, Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkeyi temsil edecek şarkıyı belirledi. 6 aday ve 3 şarkının yarıştığı ulusal final, düellolarla başladı. Her şarkı 2 farklı yorumla dinlendi ve jüri tarafından daha iyi bulunan yorumlar üst tura yükseldi.

Kerrie-Anne ve Anisa’nın seslendirdikleri Sweet Lies, açılışı yapan şarkı oldu. Galibiyete ulaşan isim Kerrie-Anne oldu.


Jordan Clarke ve MAID, Freaks şarkısını yorumladılar. Jürinin tercihi Jordan Clarke oldu. Bigger Than Us isimli şarkı ise Michael Rice ve Holly Tandy tarafından seslendirildi. Bu iki farklı yorumun arasından Michael Rice sıyrıldı.

Birinciyi halk oylaması belirledi

Düellolar sonrası finale kalan Kerrie-Anne, Jordan Clarke ve Michael Rice şarkılarını bir kez daha seslendirdiler. Yapılan tele oylama sonucu Michael Rice Birleşik Krallık’ı Eurovision’da temsil etmeye hak kazandı.

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Ocak 2019, 16:17

Sanremo 2019’un Düetleri Açıklandı

Bu sene 69.su düzenlenecek Festival di Sanremo (Sanremo Festivali), önümüzdeki hafta başlıyor. 8 Şubat Cuma günü gerçekleşecek dördüncü gece tamamen düetlere ayrılacak. Her yarışmacı, misafir sanatçılarla şarkılarının gözden geçirilmiş yeni bir versiyonunu düet yapacak. Geçen yıl Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen Eurovision’da İtalya’yı temsil eden Ermal Meta ve Fabrizio Moro’nun da...

Devamını Görüntüle
);