Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2019 Serhat: ”Say Na Na Na” Beş Dakikada Yazıldı

Serhat: ”Say Na Na Na” Beş Dakikada Yazıldı

5 dk. okuma
0
192

Bu yıl İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu Türk şarkıcı Serhat Hacıpaşalıoğlu, ”Say Na Na Na” isimli şarkısıyla temsil edecek.

Serhat, San Marino’dan aldığı teklif sonrası şarkının Köln’de beş dakika içinde yazıldığını açıkladı.

INFE Kıbrıs’a konuşan Serhat, Eurovision 2019 için hazırladığı ”Say Na Na Na” isimli şarkının arkasındaki hikayeyi anlattı. Şarkıcı, Eurovision’a geri dönmeyi hiç düşünmediği bir anda San Marino televizyonu RTV’den teklif gelmesine çok şaşırdığını söyledi.

Almanya’nın Köln şehrinde bulunduğu sırada RTV’den bir telefon alan Serhat, hiç tereddüt etmeden ülkeyi ikinci defa temsil etmeyi kabul etti. Ve şunları söyledi:

İyi bir şarkımız varsa, ben yaparım!

Şarkıcı telefonu kapattıktan sonra, beş dakika içinde ”Say Na Na Na”yı yazdı ve kanala yeniden telefon ederek şarkının hazır olduğunu söyledi.

Serhat, ”Say Na Na Na”nın hikayesini şöyle anlatıyor:

Hayatı kutlamak için bir davet! Herkese umut ve mutluluk vermek istiyorum. Hepimiz, özellikle bu günlerde -her zaman buna ihtiyacımız var- bunu hak ediyoruz.

Şarkıcı, aynı zamanda sahne çalışmalarına başladı. Konuyla ilgili haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Serhat, ”Say Na Na Na” isimli şarkısıyla, 14 Mayıs Salı akşamı gerçekleşecek birinci yarı finalin ikinci yarısında sahne alacak.

Serhat ve Eurovision

Türk şarkıcı Serhat Hacıpaşalıoğlu, 2016 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen 61. Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil etmişti. Sözleri Olcayto Ahmet Tuğsuz’a ait ”I Didn’t Know” şarkısıyla yarışan Serhat, yarıştığı yarı finalde talihsiz bir şekilde 12. olmuş ve finale bilet alamamıştı. Serhat’ın aldığı bu derece; yarıştığı 9 senede sadece bir defa finale çıkmaya hak kazanan San Marino’nun, 2013 yılında Valentina Monetta’nın yarı finalde aldığı 11.likten sonra en iyi ikinci derecesiydi.

Eurovision’da San Marino

Eurovision Şarkı Yarışması’na ilk kez 2008 yılında katılan San Marino, 2012 yılından 2014 yılına değin üç yarışma üst üste Valentina Monetta ile yarıştı. Türk şarkıcı Serhat, San Marino’yu Monetta’dan sonra tekrar temsil edecek ikinci sanatçı. San Marino, 2011 yılından bu yana Eurovision’a ara vermeden katılıyor. Ülke en iyi derecesini 2014 yılında Monetta’nın seslendirdiği ”Maybe” şarkısıyla büyük finalde 24. olarak almıştı.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…