Norveç’te Büyük Değişim

3 dk. okuma
0
243

İki senelik görev süresinin ardından, Norveç ulusal finali Melodi Grand Prix’in müzik direktörü Jan Fredrik Karlsen istifa etti. Norveç yayıncı kuruluşu NRK, yerine gelen ismi duyurmakta gecikmedi.

2015 senesinde Norveç ulusal finali Melodi Grand Prix’in müzik direktörlüğü görevini Vivi Stenberg’den devralan Jan Fredrik Karlsen, iş yoğunluğundan dolayı istifa etti. Ünlü menajer ve müzik adamı şu sözleri söyledi;

Sonbahardan itibaren dikkatimi vermem gereken heyecanlı şeyler (projeler) var. Ne yazık ki bu işi MGP ile birlikte yürütemem.

Karlsen’in görevde olduğu ilk sene Norveç Agnete’nin “Icebreaker” isimli şarkısıyla yarı finalde elenirken, bu sene JOWST’un “Grab the Moment” isimli şarkısıyla ilk 10’a ulaşmayı başardı.

Görev Yabancıya Gitmedi

Karlsen’in yetkilerini alan isim ise, bir başka Karlsen oldu. 2015 senesinde Jan Fredrik Karlsen müzik direktörlüğü görevine gelmeden hemen önce MGP proje müdürü olarak göreve gelen Stig Karlsen, önümüzdeki sene soyisimdaşının yetkilerini de üstlenecek. NRK’nın bir çok müzik programının yapımcılığını da üstlenen Stig, JOWST’u keşfeden ve MGP’ye katılmaya ikna eden isim aynı zamanda.

Stig Karlsen, yeni görevi hakkında şunları söyledi;

Liderlik edeceğim ama kesinlikle görevi tek başıma yürütmeyeceğim. NRK radyolarının, müzik konusunda yetkili isimlerinin ve Eurovision izleyicilerinin desteğini alacağım. Esas görevim, en yetenekli şarkı yazarları ve şarkıcıları motive edip, en iyi şarkılarını MGP’ye getirmeye çalışmak olacak.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Semih
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2020 Temsilcilerinden Hangilerini Tekrar Göreceğiz?

Covid-19 pandemisinden dolayı iptal edilen Eurovision 2020 sonrası en fazla üzerinde durul…