İki senelik görev süresinin ardından, Norveç ulusal finali Melodi Grand Prix’in müzik direktörü Jan Fredrik Karlsen istifa etti. Norveç yayıncı kuruluşu NRK, yerine gelen ismi duyurmakta gecikmedi.

2015 senesinde Norveç ulusal finali Melodi Grand Prix’in müzik direktörlüğü görevini Vivi Stenberg’den devralan Jan Fredrik Karlsen, iş yoğunluğundan dolayı istifa etti. Ünlü menajer ve müzik adamı şu sözleri söyledi;

Sonbahardan itibaren dikkatimi vermem gereken heyecanlı şeyler (projeler) var. Ne yazık ki bu işi MGP ile birlikte yürütemem.

Karlsen’in görevde olduğu ilk sene Norveç Agnete’nin “Icebreaker” isimli şarkısıyla yarı finalde elenirken, bu sene JOWST’un “Grab the Moment” isimli şarkısıyla ilk 10’a ulaşmayı başardı.

Görev Yabancıya Gitmedi

Karlsen’in yetkilerini alan isim ise, bir başka Karlsen oldu. 2015 senesinde Jan Fredrik Karlsen müzik direktörlüğü görevine gelmeden hemen önce MGP proje müdürü olarak göreve gelen Stig Karlsen, önümüzdeki sene soyisimdaşının yetkilerini de üstlenecek. NRK’nın bir çok müzik programının yapımcılığını da üstlenen Stig, JOWST’u keşfeden ve MGP’ye katılmaya ikna eden isim aynı zamanda.

Stig Karlsen, yeni görevi hakkında şunları söyledi;

Liderlik edeceğim ama kesinlikle görevi tek başıma yürütmeyeceğim. NRK radyolarının, müzik konusunda yetkili isimlerinin ve Eurovision izleyicilerinin desteğini alacağım. Esas görevim, en yetenekli şarkı yazarları ve şarkıcıları motive edip, en iyi şarkılarını MGP’ye getirmeye çalışmak olacak.

Daha fazla ilgili haber göster
Bu yazarın daha çok yazısını göster: Semih
Buradan daha fazla gösterilsin: Eurovision 2018

1 Yorum

  1. […] ardından, NRK yarışmanın müzik direktörünü değiştirmişti. Bu konuyla ilgili haberimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Yeni müzik direktörü ve yapımcı Stig Karlsen konu hakkında şunları […]

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Bunu Okudunuz mu?

Eurovision’un ilk birincisi Lys Assia hayatını kaybetti

1956 yılında düzenlenen ilk Eurovision’a ülkesi İsviçre adına katılan ve Eurovision&…