Ana Sayfa Liste 2020’de Netflix’te İzlediğim En İyi 6 Korku-Gerilim-Suç Filmi

2020’de Netflix’te İzlediğim En İyi 6 Korku-Gerilim-Suç Filmi

10 dk. okuma
0
921

Merhaba sevgili okuyucularımız,

2018’de yazdığım Netflix yazısı oldukça ilgi gördü; hâlâ daha Google’da sitemizle ilgili en çok tıklanılan linklerden biri. Ben de bunu hemen 2020’ye uyarlamak istedim. 2020 yılında Netflix’te hangi filmleri izledim, en çok hangilerini beğendim? Hepsine bu yazıda kısaca değineceğim…

 6 numaralı film 

Secret Obsession (Gizli Takıntı)

Secret Obsession, 2019 Movie

Temmuz 2019’da Netflix’te yayınlanan bu film, isminden de anlaşılacağı üzere takıntılı bir adamın toksik sevgisini konu alıyor. Film, Jennifer adındaki genç bir kadının kendini hastane yatağında bulmasıyla başlar. Neden orda olduğu ve neler yaşadığına dair en ufak fikri bulunmayan hafızasını kaybetmiş bu kadına Russell adında bir adam refâkât etmektedir. Russell, kendisini Jennifer’ın eşi olarak tanıtmaktadır ve Jennifer hastaneden taburcu olduktan sonra onu ıssız bir konumda bulunan evine götürmüştür. İlk zamanlar Russell’ın ilgisinden hoşnut olan Jennifer, günler geçtikçe bir şeylerin yanlış gittiğinden şüphe eder. Devamı ise sürükleyici bir suç ve aksiyon filmi… Konusu biraz klişe de olsa izlerken sıkılmadığım için listeye ekliyorum.

  Puanım:   6 / 10

 5 numaralı film 

Dangerous Lies (Tehlikeli Yalanlar)

Dangerous Lies, 2020 Movie (Foto: IMDB)

Nisan 2020’de yayına giren Dangerous Lies, oldukça sürükleyici bir film. Yaşlı ve varlıklı bir adamın bakıcısı olan Katie, bir gün çatı katında adamın ölü bedenini bulur. Bunun şokunu henüz atlatamamışken adamın avukatının eve gelmesiyle hayatları değişir. Çünkü, yaşlı adam tüm servetini bakıcısı Katie’ye bırakmıştır. Katie, yaşlı adamın neden böyle bir şey yaptığına bir türlü anlam veremezken Katie’nin sevgilisi Adam, çoktan zengin havalarına girmiştir. Ancak olaylar hiç de göründüğü gibi çıkmayacaktır. Avukat-polis-emlakçı-Katie ve Adam çerçevesinde geçen olaylar ve sırlar silsilesi sizleri kendine doğru çekecek.

  Puanım:   6.6 / 10

 4 numaralı film 

Breaking In (Gece Saldırısı)

Breaking In, 2018 Movie

Tüm dünyada büyük yankı uyandırmış V For Vendetta filminin yönetmeni James Mcteigue imzalı bu film, müthiş bir annenin hikayesini konu alıyor. İki çocuğu ile babasından kalan çiftlik evine tatile giden bir anne, eve gittikleri akşam hırsızların saldırısına uğrar. Kadının babasından kalma serveti çalmak isteyen hırsızların ise gözü bir hayli dönmüş durumda. Ancak anne, asla pes etmeden çocuklarını kurtarmak için türlü türlü planlar ve oyunlar hazırlar. Bolca gerilim öğesi barındıran bu film, bazı sahneleri gereksiz olsa da izlemeye değer.

  Puanım:   6.7 / 10

 3 numaralı film 

Invisible Guest (Görünmez Misafir)

The Invisible Guest Movie, Netflix

Geçtiğimiz yıl fark ettiğim en önemli detaylardan biri de İspanyol dizi ve filmlerinin inanılmaz ilgimi çektiği oldu. Gerçekten Amerikan yapımlarına kafa tutan bir sürü yapımına rastladım ve zevkle seyrettim. Bunlardan biri de Invisible Guest (Görünmez Misafir) adlı filmdi. Bir otel odasında ölü sevgilisinin yanında uyanan adam, herhangi bir cinayet işlememiştir; sevgilisinin nasıl öldüğünü bilmemektedir ve bunu kanıtlamak için uğraşmaktadır. Olaylar ise çok daha eskiye -örtbas edilen bir kazaya- dayanmaktadır. Yasak ilişkileri ortaya çıkmasın diye uğraşan bu çiftin başına çok daha kötüsü gelmiştir. Olayların sürükleyiciliği ve filmin son sahnesinin sürprizleri oldukça hoşuma gitmişti. Mutlaka izlemelisiniz…

 Puanım:  8 / 10

 2 numaralı film 

Konut (The Occupant)

The Occupant Movie, 2020

Bir diğer İspanyol yapımı filmimiz ise Türkçeye “Konut” olarak çevrilen “The Occupant” filmi. Hâli vakti yerinde olan Xavier isimli adamın, bir gün işleri bozulur ve lüks evlerinden taşınmak zorunda kalırlar. Gerek ailesinin gerekse kendisinin gözünde itibarını kaybeden Xavier, eski yaşantısını geri kazanmak için akla hayâle sığmayacak olayların peşine düşer. Adsız Alkolikler’e benzer bir grubun toplantılarına katılan Xavier, burada eski yaşantısına benzer yaşam süren bir adamı gözüne kestirir ve olaylar gelişir. Bu zeki ve sosyopat adamın yaptıklarını nefesinizi tutarak seyredeceğinize eminim.

 Puanım:  8.2 / 10

 Zirvenin İsmi 

Legado en los huesos (Kemiklerin Mirası)

Legado en los huesos Movie

Kemiklerin Mirası, aslında “The Baztan” adlı üçlemenin ikinci filmi. Bu film de İspanyol yapımı. Üç film de Netflix’ten seyredilebilir. Bu filmlerden ilki Gardiyan, üçüncüsü ise Fırtına İçin Bir Kurban.

Müfettiş Salazar, üvey kızı Johana Marquez’e tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan Jason Medina davasına bakmakla görevlendirilir. Davanın görüleceği gün Medina, mahkeme tuvaletinde bileklerini keserek intihar eder. Fakat intihar eden bu adamın cebinden çıkan not olayın seyrini değiştirir. Bu notun peşine düşen müfettiş ve ekibi çok farklı olayların sır kapısını aralar. Müfettiş Salazar, suçlularla uğraşadururken kendi bebeğini mistik bazı olayların peşinde olan akıl hastası annesinden de korumaya çalışacaktır.

 Puanım:  8.5/10


FRAGMANLAR  

Aşağıdaki 6 videoluk Youtube playlistimizden, bahsedilen tüm filmlerin fragmanını izleyebilirsiniz!

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Blackout
Bu kategoriden daha fazla yükle: Liste

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Amazon Prime Video’da Mutlaka İzlemeniz Gereken Yapımlar

Amazon geçtiğimiz aylarda Prime üyeliğinin Türkiye sınırları içerisinde kullanıma açılmış …