Felix Sandman Netflix Dizisinde

Felix Sandman Netflix Dizisinde

2017 yılında İsveç ulusal finali Melodifestivalen’de ”Every Single Day” şarkısıyla ikinci olan Felix Sandman, oyunculuğa soyundu. Sandman, iki farklı yapımla birden bu sene Netflix’i sallayacak.

Felix Sandman, İsveç’in ilk Netflix orijinal yapımı ”Quicksand” dizisinde ”Sebastian” karakterini canlandıracak.

Stockholm’de bir okulda gerçekleşen silahlı saldırı sonrasında yaşananları konu alan dizi, ülkemizde ”Bataklık” adıyla dünyayla aynı anda 5 Nisan günü yayında olacak.

İsveçli yazar Malin Persson Giolito’nun çok satan romanı ”Störst av allt”tan televizyona uyarlanan ”Quicksand” dizisinin konusu ise şöyle:

Dizi, Stockholm’ün en zengin semtlerinden biri olan Danderyd’de bir okula düzenlenen silahlı saldırının sonrasında geçiyor. Cinayetle suçlanan 18 yaşındaki Maja’nın hikayesini anlatıyor. Danderyd’ı sarsan bu olayı takiben gerçekleşen yargılama süreci Maja’nın okulundaki diğer öğrencilerle, velilerle ve öğretmenlerle ilişkileri hakkında tuhaf detayları gün yüzüne çıkarıyor. Maja gerçekten bir katil midir yoksa bir kurban mı?

”Quicksand”ın senaryosunu İsveç’in en sevilen dizileri arasında yer alan ve dünya genelinde de geniş izleyici kitlesine ulaşan ”The Bridge – Bron/Broen”in yaratıcısı olan Camilla Ahlgren kaleme aldı.

Sandman, ”Quicksand” sonrası yayına girecek ”Home For Christmas” isimli Norveç yapımı Netflix dizisi için de anlaşma sağladı.

Felix Sandman kimdir?

Felix Sandman, FO&O topluluğunun bir parçası olarak 2017 yılında Melodifestivalen’de ”Gotta Thing About You” adlı şarkısıyla yer aldı. Bir sonraki yıl solo olarak ”Every Single Day” şarkısıyla yarışmayı ikinci tamamladı. Aynı yıl Benjamin Ingrosso, ”Dance You Off” şarkısıyla yarışmayı birinci tamamlayarak, Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmaya hak kazanmıştı. İsveç’in oylarını geçtiğimiz yıl Sandman sunmuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.