Luca Hänni’nin Sahnesi Emin Ellere Emanet

Luca Hänni’nin Sahnesi Emin Ellere Emanet

İsviçre’yi bu yıl İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ”She Got Me” isimli şarkısıyla Luca Hänni temsil edecek. Hänni, yarışmaya iki aydan az bir süre kala sahne çalışmalarına başladı.

İsviçre bu yıl ”She Got Me” şarkısının sahnelemesinde, Eurovision için deneyimli bir isim olan Sacha Jean-Baptiste ile çalışacak.

Baptiste ve Hänni, bugün ilk provalarını gerçekleştirdi.

2012 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanan İsveçli şarkıcı Loreen’in ”Euphoria” sahnelemesi başta olmak üzere, neredeyse her sene Eurovision’a koreografi hazırlayan Baptiste; bu yıl -şimdilik- iki ülkeyle el sıkıştı bile.

Sacha Jean-Baptiste

Ünlü tasarımcı bu sene hem Kıbrıs hem de İsviçre ekipleriyle ortak çalışarak, Tamta ve Luca Hänni’nin koreografilerini hazırlayacak. Baptiste, geçtiğimiz sene yine Kıbrıs için Eleni Foureira’nın sahnesini hazırlamış, ”Fuego” isimli şarkı ilk provalarından sonra koreografisiyle büyük dikkat çekerek, yarışmayı finalde ikinci tamamlamıştı.

İsviçre, 16 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleşecek ikinci yarı finalin ilk sahnesinde yer alacak. Uzun bir sürenin ardından ülke, bu yıl hem anketler hem de bahislerde favoriler arasında gösteriliyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.