Sizi Jamie Woon ile tanıştırmama izin verin. Soul ve R&B gırtlağın dupstep ile buluştuğu Making Time isimli albümü hala dinlemediyseniz eğer çok şey kaçırıyorsunuz.

29 Mart 1983 doğumlu olan (Koç erkeği) Woon, Londra’da dünyaya gelmiş. Müzik çalışmalarını da yine britanya adasında sürdürmüş bugüne kadar.  Özellikle BRIT School’dan köklü bir ses ve müzik eğitimi alan şarkıcı okuldan Amy Winehouse’un ardından mezun olmuş. Yani aslında okul arkadaşı diyebiliriz.

2011 yılında BBC’nin düzenlediği Sounds Of 2011 listesinde 4. sıraya yerleşen ve adından söz ettiren şarkıcı aynı yıl ilk albümü olan “Mirrorwriting”i piyasaya sürdü. Müzik otoritelerinden olumlu not alan ve soul r&b dünyasında isminden söz ettirmeye başlayan Woon, 2015 yılında çıkardığı Making Time ile  güçlü sesini ve tarzını dupstep altyapıyı buluşturdu. Özellikle çıkış şarkısı Sharpness bunun en iyi örneği diyebiliriz.

Şu ana dek pek tanınması da, ki bence bu güzel bir keşif göstergesidir, Jamie Woon’un mutlaka en az bir defa dinlemeniz gereken sesler arasında olduğunu düşünüyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Blackout
Bu kategoriden daha fazla yükle: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Ukrayna: Ulusal final detayları açıklandı

Eurovision 2018 temsilcilerini seçmek üzere Ukrayna yayıncı kuruluşları harekete geçti. …