SON DAKİKA

İnceleme: Jamie Woon

İnceleme: Jamie Woon

Sizi Jamie Woon ile tanıştırmama izin verin. Soul ve R&B gırtlağın dupstep ile buluştuğu Making Time isimli albümü hala dinlemediyseniz eğer çok şey kaçırıyorsunuz.

29 Mart 1983 doğumlu olan (Koç erkeği) Woon, Londra’da dünyaya gelmiş. Müzik çalışmalarını da yine britanya adasında sürdürmüş bugüne kadar.  Özellikle BRIT School’dan köklü bir ses ve müzik eğitimi alan şarkıcı okuldan Amy Winehouse’un ardından mezun olmuş. Yani aslında okul arkadaşı diyebiliriz.

2011 yılında BBC’nin düzenlediği Sounds Of 2011 listesinde 4. sıraya yerleşen ve adından söz ettiren şarkıcı aynı yıl ilk albümü olan “Mirrorwriting”i piyasaya sürdü. Müzik otoritelerinden olumlu not alan ve soul r&b dünyasında isminden söz ettirmeye başlayan Woon, 2015 yılında çıkardığı Making Time ile  güçlü sesini ve tarzını dupstep altyapıyı buluşturdu. Özellikle çıkış şarkısı Sharpness bunun en iyi örneği diyebiliriz.

Şu ana dek pek tanınması da, ki bence bu güzel bir keşif göstergesidir, Jamie Woon’un mutlaka en az bir defa dinlemeniz gereken sesler arasında olduğunu düşünüyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum.

Başlıklar: , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

29 Eylül 2017, 02:17

Top 10 Yabancı Dizi Listem

Merhaba, bugün sizlere en sevdiğim 10 yabancı diziden bahsedeceğim. Listeye geçmeden önce honorable mention olarak Brooklyn Nine-Nine‘ı söylemem gerekiyor. Listeye giremedi ama sevdiğim bir dizi. Mr. Robot Sam Esmail tarafından kaleme alınan psikolojik gerilim-dram dizisi olan Mr. Robot, benim ilk çıktığı günden beri takip ettiğim dizilerdendir. Konusu: Dizide Elliot, gündüzleri genç...

Devamını Görüntüle
);