Sizi Jamie Woon ile tanıştırmama izin verin. Soul ve R&B gırtlağın dupstep ile buluştuğu Making Time isimli albümü hala dinlemediyseniz eğer çok şey kaçırıyorsunuz.

29 Mart 1983 doğumlu olan (Koç erkeği) Woon, Londra’da dünyaya gelmiş. Müzik çalışmalarını da yine britanya adasında sürdürmüş bugüne kadar.  Özellikle BRIT School’dan köklü bir ses ve müzik eğitimi alan şarkıcı okuldan Amy Winehouse’un ardından mezun olmuş. Yani aslında okul arkadaşı diyebiliriz.

2011 yılında BBC’nin düzenlediği Sounds Of 2011 listesinde 4. sıraya yerleşen ve adından söz ettiren şarkıcı aynı yıl ilk albümü olan “Mirrorwriting”i piyasaya sürdü. Müzik otoritelerinden olumlu not alan ve soul r&b dünyasında isminden söz ettirmeye başlayan Woon, 2015 yılında çıkardığı Making Time ile  güçlü sesini ve tarzını dupstep altyapıyı buluşturdu. Özellikle çıkış şarkısı Sharpness bunun en iyi örneği diyebiliriz.

Şu ana dek pek tanınması da, ki bence bu güzel bir keşif göstergesidir, Jamie Woon’un mutlaka en az bir defa dinlemeniz gereken sesler arasında olduğunu düşünüyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum.

Daha fazla ilgili haber göster
Bu yazarın daha çok yazısını göster: Çağatay
  • Top 10 Yabancı Dizi Listem

    Merhaba, bugün sizlere en sevdiğim 10 yabancı diziden bahsedeceğim. Listeye geçmeden önce …
Buradan daha fazla gösterilsin: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu Okudunuz mu?

Eurovision 2019’a Hangi Ülkeler Katılıyor?

Dana International’ın zaferinden tam yirmi yıl sonra Eurovision Şarkı Yarışması tekr…