SON DAKİKA

Hollanda: 2018’de Hollanda’yı Waylon Temsil Edecek!

Hollanda: 2018’de Hollanda’yı Waylon Temsil Edecek!

Hollanda devlet kanalı AVRATROS’un seçimiyle Lizbon’da Hollanda bayrağını dalgalandıracak şarkıcı belli oldu! Waylon Portekiz’de Hollanda adına şarkı söyleyecek!

İlk önce yayınlanan gizemli bir videonun ardından bir erkek müzisyen ortaya çıktı, yakında Waylon’un söz konusu kişinin olduğu anlaşıldı. Haberler Eurovision Şarkı Yarışması’nda da doğrulandı:

Hollanda, Eurovision 2018 temsilcisini açıklayan dördüncü ülke ve Waylon da açıklanan ilk erkek sanatçı oldu.

Waylon Eurovision sahnesine yabancı değil, Danimarka’nın Kopenhag kentinde düzenlenen 2014 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Common Linnets’in bir parçası olan ve Ilse DeLange ile birlikte seslendirdiği “Calm after the storm” şarkısı ile ikinci olmuştu.

Waylon Hakkında
Waylon (doğum; Willem Bijkerk, Apeldoorn, 1980) pop, rock, soul, caz ve country türlerinde performans gösteren bir Hollanda şarkıcı-söz yazarıdır. Sahne adını idolünden, ülke yıldızı Waylon Jennings’ten aldı.

Waylon, erken yaşlarda şarkı söylemeye başladı ve Santa Rosa ve Millstreet adlı grupların üyesiydi. 2005 yılında, Rachel ve Waylon ikilisi (Leven als een beest) olarak Rachel Kramer’le Hollandalı seçimini katıldığında, Eurovision’a ilk girişini yapmıştı.

Ana akım atılımı, 2008’de Hollanda’daki Got Tallent’ın ilk sezonunda ikinci geldiğinde yaşadı. Ardından Waylon, ünlü prodüktör Motown ile çalışan ilk Hollandalı sanatçı oldu ve ilk albümü Wicked Ways’i piyasaya sürdü.

Waylon, 2014’te Ilse DeLange tarafından kurulan Common Linnets grubuna katılmaya davet edildi. Commen Linnets, Kopenhag’daki 2014 Eurovision Şarkı Yarışmasında Hollanda’yı başarıyla temsil etti. Calm After The Storm ile 1. Yarı-Final’i birinci bitirdi ve Büyük Finalde 238 puan toplayarak ikinci sırayı aldı.

Eurovision 2014’ten sonra Waylon, yaratıcı farklılıklar nedeniyle Linnets’ten ayrılmaya ve solo kariyerine odaklanmaya karar verdi.

Waylon, pek çok albüm çıkardı ve aynı zamanda popüler TV şovu olan The Voice Of Holland’ın koçlarından biridir.

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Ekim 2017, 17:20

İsrail: Ulusal Final Süreci “The Next Star” Başlıyor

Ulusal finaller süreci hızla devam ederken İsrail ulusal finaliyle alakalı bazı detaylar da geldi…

Devamını Görüntüle
);