Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2018 Eurovision 2018 İçin 24 Şubat Tarihine Dikkat!

Eurovision 2018 İçin 24 Şubat Tarihine Dikkat!

5 dk. okuma
1
224

Bu sene Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenecek 63. Eurovision Time Şarkı Yarışması için katılımcı ülkeler şarkılarını bir bir açıklamaya başladı. 12 Mart’ta gerçekleşecek delegasyonlar toplantısına kadar devam edecek bu süreçte, kimi ülkeler şarkılarını iç seçimle, kimileri de haftalar süren ulusal finallerle belirliyor.

Lizbon’da yarışacak 43 ülkeden 4’ü şarkılarını açıkladı:

Arnavutluk

Fransa

Çek Cumhuriyeti

İspanya

Eurovision 2018’de yarışacağı açıklanan ilk 4 ülkeden hangisini daha çok beğendiniz? Aşağıda yer alan anketimizde oy kullanabilirsiniz :

Eurovision 2018 için 4 ülke şarkısını açıkladı. Senin favorin hangisi?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Resmi Twitter sayfamızdaki ankette ise durum şu şekilde :

 

24 Şubat Tarihine Dikkat!

24 Şubat Cumartesi akşamı, bu senenin 6 şarkısı belli olacak. Eurovision takipçileri arasında ”big night” olarak adlandırılan bu tarih, 2018’in büyük gecesi. O gece şarkısını açıklayacak ülkelerle ilgili detaylar ise şöyle;

Armenian national final Depi Evratesil logo.

Ermenistan – Depi Evratesil

3 Şubat Cumartesi gecesi başlayacak Depi Evratesil ulusal finali, üç yarı final ve büyük final olmak üzere dört aşamadan oluşacak.

 

Latvian national final Supernova logo.

Letonya – Supernova

Eurovision’da en uzun soluklu ulusal finallerden biri olan Supernova da 24 Şubat gecesi final yapacak. Supernova’nın ilk yarı finali de Ermenistan’la aynı gece olan 3 Şubat’ta başlayacak.

Official logo of Hungary’s national final A Dal for 2018 version.

Macaristan – A Dal

Macaristan ulusal finali A Dal, 20 Ocak gecesi başlamıştı. A Dal’ı takip etmek için en yakın tarih de, konusu geçen diğer ülkeler gibi 3 Şubat. Yarışmanın yarı finali ise 10 Şubat gecesi yapılacak.

Moldovian national final O Melodie Pentru Europa logo.

Moldova – O Melodie Pentru Europa

Geçtiğimiz sene sürpriz bir şekilde yarışma tarihindeki en iyi derecesini 3. olarak alan Moldova, bu sene de temsilcisini ”O Melodie Pentru Europa” isimli ulusal finalle seçiyor. Ulusal finalin ilk aşaması olan yarı final 22 Şubat’ta, final ise ondan sadece bir gün sonra.

Official logo of Slovenian national final EMA 2018 edition.

Slovenya – EMA

Slovenya ulusal finali EMA, 17 Şubat akşamı düzenlenecek yarı finalle başlayacak, bir hafta sonra ise büyük final ile son bulacak. Sloven televizyonu şarkıları henüz duyurmadı fakat yarışmaya katılacak isimleri paylaştı.

Ukrayna – Vidbir

Geçtiğimiz senenin ev sahibi Ukrayna da temsilcisini tekrar ulusal finalle belirleyecek ülkelerden. ”Vidbir” isimli eleme 10 Şubat akşamı düzenlenecek ilk yarı finalle başlayacak. 17 Şubat’taki ikinci yarı final sonrası ise 24 Şubat gecesi final yapacak.

Bu senenin ”big night”ı 24 Şubat 2018 Cumartesi gecesi olacak. Bu gecede altı ülke birden temsilcilerini açıklayacak. Siz hangi ulusal finalleri takip ediyorsunuz? O gece hangi elemeyi izlemeyi tercih edeceksiniz?

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur Ceylan
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021’de 41 Ülke Yer Alacak

Mayıs ayında Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleştirilmesi beklenen 65. Eurovis…