SON DAKİKA

Azerbaycan: AISEL Lizbon’da Azerbaycan’ı Temsil Edicek!

Azerbaycan: AISEL Lizbon’da Azerbaycan’ı Temsil Edicek!

2018 için Azeri devlet kanalı  temsilcisini belirledi. Aisel Lizbon’da Azerbajcan için yarışacak!

 

Bugün erken saatlerde yapılan bir jüri toplantısında Azerbaycan devlet kanalı İTV, 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın temsilcisini resmen ilan etti; ülke, bir kez daha sanatçı seçiminde direkt seçim yapmayı seçti.

AISEL kimdir?

Sahne adını AISEL olarak bilinen Aysel Memmedova, Eurovision 2018 için bir sonraki Azerbaycan temsilcisi olarak ilan edildi ve ülkenin  11. temsilcisi oldu.

Şarkıcı daha önce 2014 yılında Türkvizyon yarışmasında Gürcistan’ı temsil etmişti.

3 Temmuz 1989’da Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğan AISEL, sanatçılardan oluşan bir ailede dünyaya geldi. Çocukluğundan bu yana müzikle iç içe büyüdü.

1995’ten 2006ya kadar müzik okulunda okuyan şarkıcı, 2010 yılında üniversiteden mezun oldu.

Daha çok caz yapan şarkıcının soul gırtlağa sahip olmasıyla beraber aynı zamanda piyona çalabiliyor olması ve kendi bestelerini yapabiliyor olması onu bir adım öne çıkartıyor.

Azerbaycan bu yıl 8 veya 10 Mayısta düzenlenecek olan iki yarı finalden birinde yarışacak ve büyük finale yükselebilmek için şarkı söyleyecek.

 

Başlıklar: , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Ocak 2018, 02:04

Fransa 2018 Temsilcisini Belirledi!

Bu yıl Lizbon’da gerçekleştirilecek 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Fransa’yı Madame Monseur grubunun seslendirdiği Mercy isimli parça temsil edecek. Bu yıl Destination Eurovision adında bir ulusal final düzenleyen Fransa, Uluslararası juri ve halk oylarıyla birinciyi belirledi. İkinciliği Eva üçüncülüğü içe Ciao isimdeki şarkılar aldı. Mercy’nin sözleri bir mülteciyi konu alıyor. Çevirisi;...

Devamını Görüntüle
);