Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision Genel Helena Paparizou: Yeni klip ve Eurovision serüveni

Helena Paparizou: Yeni klip ve Eurovision serüveni

4 dk. okuma
0
712

2005 Eurovision Şarkı Yarışması’nın kazananı Helena Paparizou, Anastasios Rammos ile yaptığı düetin video klibini resmi Youtube hesabından yayımladı.

Helena, geçtiğimiz Haziran ayında Yunanistan müzik kanalı MAD TV’nin düzenlediği MAD Video Müzik Ödülleri’nde sergilediği performans ile tanıttığı yeni düetinin video klibini bugün resmi Youtube hesabından yayımladı.

Anastasios Rammos
Anastasios Rammos

İşte Helena Paparizou & Anastasios Rammos – If You See Me Cry düeti:

Paparizou’nun Instagram’dan paylaştığı fotoğraf:

 

Paparizou ve Rammos’un MAD Video Müzik Ödülleri’nde bu şarkı için sergilediği canlı performansı:

MAD Video Müzik Ödüllerinde Helena, “Haide” ve “Ora O Mai Piu” şarkılarına da performans sergiledi, aşağıdan izleyebilirsiniz:

Helena’nın Eurovision yolculuğu

İsveç doğumlu İsveçli-Yunan şarkıcının ilk Eurovision katılımı 2001 yılında Kopenhag’da gerçekleşti. O sıralar “Antique” adlı düet grubunun bir üyesi olan Paparizou, sahnede “Die for you” adlı şarkılarını seslendirdi ve oldukça iyi bir derece ile Kopenhag’dan ayrıldı. 23 ülke arasından toplam 147 puan toplayarak 3. oldular.

Eurovision sahnesine ikinci adım atışı ise efsaneye dönüştü. 2005 yılında Kiev’de düzenlenen yarışmaya yine Yunanistan adına solo bir şekilde katıldı. Ülkemizde de oldukça büyük bir hit haline gelen “My Number One” adlı şarkısıyla yarışmacı ülkelerden 230 puan toplayarak 1. oldu ve 2006 Eurovision Şarkı Yarışması’nı Atina’ya taşıdı.

Helena daha sonra İsveç adına da Eurovision’a katılmak istedi. İsveç’in düzenlediği Avrupa’nın en ünlü ulusal finallerinden Melodifestivalen’e 2014 yılında katıldı. Yarıştığı yarı finalden İkinci Şans’a kaldı. İkinci Şans’tan da finale kalma hakkı elde etti. 2014 Melodifestivalen finalinde ise 84 puanla 4. oldu. İsveç’i 2014 yılında temsil etmeye hak kazanamadı.  Paparizou’nun Melodifestivalen performansını izleyelim:

Survivor

Ne düşünüyorsunuz? Helena, Eurovision defterini kapamış mıdır? Yoksa bu sene Melodifestivalen’e tekrar katılır mı? İsveç’i Eurovision’da temsil etme hakkı yakalar mı? Yoksa tekrar bir sürpriz yaparak kendisini Yunanistan adına Eurovision sahnesinde mi görürüz? Fikirlerinizi yorum alanından veya ifade bırakarak bize iletebilirsiniz.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Blackout
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

İsveç: Melodifestivalen Resmi İngilizce Hesabı Açıldı, Son Gelişmeler Neler?

Eurovision Şarkı Yarışması için düzenlenen en görkemli ve ses getiren ulusal final olan &#…