İçeriğe atla

Estonya 2015 : Elina Born & Stig Rästa - Goodbye To Yesterday

Uğur

PUANINIZ?  

15 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

• İleti 196
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Deniz ne nehir demiştim zaten. 20 insan olayını Romanya'dan yola çıkarak söyledim. Hologram kararı İsveç'te yarışmayı düzenleyen yapımcılar tarafından alındı bildiğim kadarıyla (Sahne ve uygulanan teknoloji buna uygun muydu onu da bilmiyoruz), EBU tarafından değil. Birkaç su damlası falan değil zaten seyirciler yok, yerine kocaman bir deniz var, iki yandan su fışkırıyor, bir şeyler uçuşuyor falan. Ben sahne performansı denen şeyin bu kadar yapaylaştırılmasından hoşlanmıyorum ama mesele de benim ne düşündüğüm değil. Geçen senenin Romanya'sı için deseydin bunu haklısın derdim ama çok farklı iki şey ekranı siyah beyaz göstermek ve hologram yerleştirmek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu durum tamamen Avustralya'nin Eurovision'a dahil edildikten sonra Kanada'nin cikip biz de katilmak istiyoruz demesi gibi bir sey. EBU olarak karsi cikamazsin o tavizi vermisken. Eger sen tarihinde ilk defa tum performans boyunca ekrani siyahbeyaz filtreyle vereceksen yayina; bir kac yil sonra cikip bilmemne ulkesi ben tozpembe filtre istiyorum 3 dakika boyunca derse nasil karsi cikacaksin? EBU'nun alip almadigini henuz bilmedigim bu karari elestiriyorum sadece. Bana gore ekranin filtresiyle oynamak cok daha tehlikeli 10 saniye ekrana nehir yerlestirmek ve 4 saniye su damlasi eklemek yerine. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ekranı siyah beyaz yapmak, ışıkların ve arka planın rengini değiştirmek gibi bir şey. Siyah beyaz da olsa, yeşil sarı da olsa, mor kırmızı da olsa ekran, o sahneyi ve sahnedeki gösteriyi izleyeceğiz önemli olan bu bence. Yeşil ekran önünde çeksinler yarışmayı, isteyen istediğini eklesin yoksa. Hatta şarkıcılar kendi ülkelerinden hologram olarak katılsınlar yarışmaya. Sahne olayını fazla animasyonlaştırmamak lazım. Ha benim düşüncelerim de değil mesele. "Geçen sene Romanya'ya izin verildi, bir sene önce Ukrayna neden yapamadı?" haklı bir soru. Estonya'yı ise önceki senelerde ekranı farklı renklerle kullanan ülkelerle karşılaştırmalıyız. Velev ki aynı şey olsunlar, o zaman Ukrayna'nın yapamaması kötü bir şey ise, Estonya'nın yapamaması da kötü olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anlatamadim sanirim israrla her mesajimda 3 dakikayi vurguladim. EBU bir taviz verecekse gecmis yillarda yaptigi gibi kisa sureli vermeli bu tavizi 30 saniye gibi. 3 dakikayi kapsayan ekrandaki herhangi bir oynama; filtre olsun-hologram olsun-yerlestirme olsun haksizlik olur diyorum sadece. Onemli olan sure. Neyin nasil yapildigi ne yapildigi degil.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

EBU'nun ekran rengi değiştirme konusunda bugüne kadar bir süre kısıtlaması yapıp yapmadığını bilmiyoruz işte. Diğer performanslarla karşılaştırmak manasız bu yüzden. O performansların hiçbiri süre ile alakalı bir sorun yaşamadı bildiğimiz kadarıyla. Bu yüzden bunun bir ayrıcalık olduğunu falan söyleyemeyiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nf performansina bagli kalinacak ise EBU renkli yayinciliga gectigi gunden bu yana tarihinde ilk defa bir ulkenin performansini bastan sona siyah beyaz filtreyle verecekse; gecen yillarda 30 saniyelik ekran oyunlarina (her ne olursa olsun) izin vermemisken; bazilarina taviz kullanmisken, fakat bu tavizi 3 dakika boyunca kullanmamisken, bu sene Estonya'ya 3 dakika boyunca ozel taviz uygulanmamali diyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kazanmalarını çok istiyorum, çok beğendim şarkıyı ama basın ilgisiz duruyor gibi geldi bana. Kazanamayacaklar galiba. Ama lütfen kazansınlar...

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de kazanmalarını çok istiyorum hakediyorlar da fakat İtalya'nın kazanacağı gibi bir hava var şu anda yine de belli olmaz tabiki umudumu koruyorum ben hala

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...