İçeriğe atla

Sinan Akçıl: Eurovision'a talibim

Mustafa

Pinlenen İletiler

[align=center]Sinan Akçıl: Eurovision'a talibim [/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

[align=center]Number One Türk TV’de Michael Kuyucu’nun konuğu olan Sinan Akçıl Türkiye’nin Eurovision şarkı yarışmasına katılması gerektiğini açıkladı ve “Eurovison’da Türkiye’yi temsil etmeye talip olduğunu söyledi. Sinan Akçıl : “Bence Eurovision heyecanının tekrar Türkiye’ye gelmesi gerekiyor. Eurovision şarkı yarışması ile İki senedir yaşadığımız bu birbirimizden soğuma döneminden sonra tekrar flört zamanı olmalı. Ne olursa olsun ülke müziğine bir katkısı oluyor, şarkıların aylarca konuşulması, önemli bir platformda Türk bayrağının dalgalanması çok önemli bir şeydir. Ben bestecilik dışında artık solist olarak da bu göreve gerçekten talip olabilirim. Bu sadece “ben istiyorum” ile olmaz, ben veya benim tarzımda genç bir arkadaşım yüksek not alabilir. Enerjisi ile duruşu ile tarzı ile orada birkaç yabancı dil konuşması ile.. Ben Fransız ekolünden geliyorum, uzun süre İngiltere’de yaşadım. Orada ne tarz şarkıların tutacağını ve nasıl temsil edilebileceğini iyi biliyorum. Ama tabii ki önce TRT’nin oraya gitmesi gerekiyor, akla gelecek birkaç aday olacaksa da onlardan biri ben olmalıyım”

Michael Kuyucu Sinan Akçıl’a Eurovision Şarkı Yarışmasına son giden bayan şarkıcının kendisini de besteci olarak katıldığı yarışma da yarıştığını hatırlattı ve Eurovision’da Hadise’den sonra hiçbir kadın şarkıcının gönderilmemesi konusu hakkında ki görüşünü sordu. Sinan Akçıl bu konuda “ Evet , benim bestem “Düm Tek Tek”i seslendiren Hadise’den sonra Eurovision’a başka kadın şarkıcı gönderilmedi.” Dedi. Michael Kuyucu’nun Sinan Akçıl’a TRT Eurovision’a bir kadın şarkıcıyı göndermeye tövbe mi etti?” şeklinde ki sorusuna ise Akçıl’ın cevabı şöyle oldu: “Yok zannetmiyorum, orada Hadise ile TRT ne yaşadı? Evet bazı şeyler yaşandı, çok gergin şeyler yaşanmadı ama bazı konularda iki tarafta birbirine isyan bayrağı açmış olabilir. Ama inanın bana genç bir erkek sanatçının Eurovision’da oy alma potansiyeli kadın sanatçıdan çok daha yüksek. Ben Eurovision’a genç bir kadınla gitmeyelim demiyorum ama genç bir erkekle gidersek o zaman daha başarılı oluruz.” Diyerek Eurovision şarkı yarışmasında kadın şarkıcılardan çok erkek şarkıcıların daha başarılı olacağını iddia etti.[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kal'e alan bile olmamis.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
Yazik.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...