İçeriğe atla

Erdem Kınay - Proje Albümü

Mustafa

Pinlenen İletiler

Erdem Kınay & Demet Akalın - Rota

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

[video=youtube]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Nasıl Buldunuz ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 30
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Erdem Kınay'ın proje albümü cuma günü Seyhan Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini alacak! Erdem Kınay, albümde yer alan şarkıların isimlerini Twitter profilinden paylaştı. Elbette "Rota" da albümde yer alıyor!

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emina Sandal mı? Oha? Merak ettim.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Erdem Kınay - Proje albümü yolda! 16.03.2012 tarihinde dağıtımı gerçekleşecek.

Gizlenmiş İçerik

Albümdeki Parça Listesi

1 İşporta - Erdem Kınay feat. Aynur Aydın

2 Rota - Erdem Kınay feat. Demet Akalın

3 Yorum Yok - Erdem Kınay feat. Serdar Ortaç

4 Yatıya Gelsin - Erdem Kınay feat. Işın Karaca

5 Duman - Erdem Kınay feat. Merve Özbey

6 Emanet - Erdem Kınay feat. Demet Akalın

7 Zamanla - Erdem Kınay feat. Ebu

8 Broken - Erdem Kınay feat. Emina Sandal

9 Kanat - Erdem Kınay feat. Ebu & Ege Çubukçu

10 Günler Geçti - Erdem Kınay feat. Tezhan Tezcan

11 Don't Waste My Time - Erdem Kınay feat. Burak Kut

12 Shine - Erdem Kınay feat. Derin Togar

13 Aşk Kızı - Erdem Kınay feat. Fatoş Dündar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye’nin en iyi prodüktör ve aranjörlerinden Erdem Kınay‘ın “Proje” isimli ilk albümünün sözleri Deniz Erten‘e, bestesi Erdem Kınay‘a ait olan Demet Akalın‘ın seslendirdiği “Rota” isimli çıkış şarkısına Tamer Aydoğdu yönetmenliğinde albümün ilk video klibi çekildi.

Bugüne kadar Türkiye’de yayınlanan aranjör albümleri arasında bir ilki gerçekleştirerek “Proje” albümünde, besteleri Erdem Kınay‘a ait 10 tane Türkçe ve 3 tane İngilizce olmak üzere toplam 13 tane yepyeni şarkı bulunuyor.

Hiç ‘cover’ şarkının bulunmadığı albümdeki şarkılardan 7 tanesinin sözleri Deniz Erten‘e, 1 tanesi Gökhan Şahin‘e, İngilizce olan 3 tanesi Derin Togar‘a ve 1 tanesi Tezhan Tezcan‘a ait. Şarkıları seslendiren isimler içinde Serdar Ortaç, Demet Akalın, Burak Kut, Işın Karaca, Ege Çubukçu, Aynur Aydın, Emina Sandal, Derin Togar, Tezhan Tezcan ve ilk defa seslerini duyacağınız Ebu, Merve Özbey ve Fatoş Dündar gibi yeni isimler de yer alıyor. 1 şarkının yavaş, geri kalan 12 şarkının hareketli olması “Proje” albümünün özelliklerinden bir diğeri. Tüm düzenlemelerin Erdem Kınay‘a ait olduğu albümün mix aşaması Suat Durmuş, mastering aşaması Sterling Sound tarafından gerçekleştirdi. Albüm kartonet fotoğrafları Sedat Doğan tarafından çekildi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Erdem Kınay Klip İçin Paris Yolcusu!

Gizlenmiş İçerik

Müzik dünyasındaki etkin çalışmalarıyla tanınan Sedat Doğan Erdem Kınay için batılı anlayışta pop art bir çekim tasarlardı.

Ünlü besteci ve prodüktör Erdem Kınay, içinde Işın Karaca, Demet Akalın, Serdar Ortaç gibi sanatçıların da bulunduğu ilk albümünün fotoğraf çalışmasını son dönemin yükselen ismi Sedat Doğan' a emanet etti.

Birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyan ikili bundan sonrası içinde önümüzdeki ay Paris'de gerçekleşecek olan klip çalışmaları için yola koyulacaklar.

Kralmuzik.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Erdem Kınay PROJE albümünde yer alan şarkıların teaserlarını dinlemek için

Gizlenmiş İçerik

adresiniz ziyaret edebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

30 saniyelik teaserlara bakarak ;

İşporta - beğendim, fena olmamış.

Rota - zaten sevmiştim.

Yorum Yok - ''klasik Serdar Ortaç şarkısı'' formatından kurtulabilmiş Serdar biraz da olsa.

Yatıya Gelsin - altyapı bi yerden çakma ama çıkaramadım, beğenmedim.

Duman - söyleyen kardeşimizi tanımıyorum ses rengini de beğenmedim şarkıyı da.

Emanet - Rota'dan kötü, ama Demet albümüne alabilirmiş bunu, altyapı güzel.

Zamanla - söyleyen EBU. O ne öyle be

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Haha, fena değil gibi.

Broken - Emina'nın sesi baya bi evrim geçirmiş efektler sayesinde, o olduğunu bilmesem tanıyamazdım.

Shine - bunun altyapısı da bi yerden bariz çakma ve sevmedim.

Günler Geçti - Aynur Aydın'ın albümünde bulunan bi şarkısının bire bir kopyası ama hatırlamıyorum adınıı şu an.

Don't Waste My Time - sevdim! Baya güzele benziyo.

Kanat - bu da fena değil gibi.

Aşk Kızı - ses altyapıya çok ağır gelmiş. Ankaralı Yasemin'in ''We Found Love'' altyapısına ''Hadi Gülüm Yandan'' okuması gibi.

Kısaca..

Albüm kendini tekrarlıyor. Hep aynı tempo ve aynı altyapılar, bir iki şarkı dışında ön plana çıkacak pek bir şarkı yok. Özellikle no-name seçimler çok yanlış, o no-namelere verilen şarkılar da boşa. Erdem Kınay'ın işlerini severim ama keşke bu altyapıları tek bir albümde toplamasaydı da, bi CD'yi taktığımızda üst üste aynı altyapıda ve aynı tempoda 10 - 15 şarkıyı dinlemeseydik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün Çıktı Yarın Alıcam Albümü Olayy

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ışın karacayı sevdim aynuru beğendim demetin iki şarkısı var diğeride emanet [video=youtube]

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorum Yok - ''klasik Serdar Ortaç şarkısı'' formatından kurtulabilmiş Serdar biraz da olsa. (Uğur)

Aynen katlıyorum sana

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Favorilerim

Rota

Emanet

Yorum Yok

Shine

Don't Waste My Time

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...