İçeriğe atla

Geyik 2013

Cem

Pinlenen İletiler

Bir kere et kesim teknikleri konusunda en büyük soru işareti yaratan fast foodçularda bayıla bayıla hamburger, pizza yiyenler "Ama hayvanları kesiyoğlağğ." dedikleri an samimiyetlerini kaybediyolar gözlerimde. Et yemek bir ihtiyaç olabilir ama karşı olan baklagiller ve soya ile bu ihtiyaçlarını giderebilirler. Bunun dışında kendi inandığı şeylerin doğruluğunu başkalarına empoze etme çabası lümpenliğini yapmaya gerek yok. Karşı olduğun şeyi söyleyebilir, protesto edebilirsin fakat faşizanlık yapmanın alemi yok. Kendisini doğru ve liberal fikirlere sahip bir kişi zannedenlerin eleştirdikleri düşüncelerden çok daha vahim düşüncelere sahip olmaları fakat cehaletleri sebebiyle bunu görememeleri de ziyadesiyle acı bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

vahşetin düşüncesi falan olmaz nasıl bir insan öldürüldüğünde kanım donuyorsa bir hayvan öldürüldüğünde de donuyor, bunun dinlere saygıyla alakası falan yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hangisi daha vahim bilmiyorum, eksiğini başka şekilde giderebileceği halde nasıl kesildiği belli olmayan etleri yerken, sırf laf söyleyebilme çabasıyla söylenenlerin yavşaklığı mı? Yoksa "Bana din baskısı yapılıyor." diyen birinin çıkıp da kendi çapında anti-din baskısı yapma çabasının yavşaklığı mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

vahşetin düşüncesi falan olmaz nasıl bir insan öldürüldüğünde kanım donuyorsa bir hayvan öldürüldüğünde de donuyor, bunun dinlere saygıyla alakası falan yok.

Yanlış anlaşılma olmaması açısından söylüyorum (ki olduğunu sanmıyorum da) yukarıda yazdıklarım herhangi bi şekilde senin herhangi bir mesajına cevaben değildi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Yeni Oluştur...