Jump to content

:UnitedKingdom: 200. ETSC final oylaması başladı. TIKLA!

YasminTheDios

Eurovision 2008 | Sırbistan (Confluence Of Sound)

Recommended Posts

ESC_Belgrade_2008.png

2008 Eurovision Şarkı Yarışması, Sırbistan'ın başkenti olan Belgrad'ta 24 Mayıs 2008'de finali yapılmış olan ve Rusya'nın Believe adlı şarkısıyla galip geldiği yarışmadır. 2008 Eurovision Şarkı Yarışması, önceki senelerden farklı olarak Eurovision Şarkı Yarışması'nın artık 2 Yarı Finalli olmasına karar verilmiştir. 2007 yılının birincisi Sırbistan ve Büyük 4'lü (Almanya, Fransa, İspanya, Birleşik Krallık) direkt finalde yarışmışlardır. Yarışma Başlangıcında 2007 Eurovision Şarkı Yarışması galibi Marija Şerifoviç konser vermiştir. Ayrıca Eurovision tarihinde ilk kez TRT bir Türk partisini organize etmeiştir. Dima Bilan'ın kazandığı yarışmada Türkiye'den Mor ve Ötesi ''Deli'' adlı şarkıyla 7. olmuştur.

Rusya - Believe

[video=youtube]

Türkiye - Deli

[video=youtube]

Güzel bir tasarımı "Tahoma" ile mahvettiler.

bence güzel duruyo :D ama o sol anahtarının ortasından ... gibi uzayan şeye hala anlam veremiyorum :siritma::siritma::siritma::siritma::siritma::siritma:

Güzel bir tasarımı "Tahoma" ile mahvettiler.

bence güzel duruyo :D ama o sol anahtarının ortasından ... gibi uzayan şeye hala anlam veremiyorum :siritma::siritma::siritma::siritma::siritma::siritma:

Hayatında sol anahtarı gördüysen, ortasında bir çubuk olduğunu bilirsin. :)

Al bak:

sol-anahtari_42738.jpg

hıı tmm da neden yarıda kesmişlar anlamadım orda ... gibi kalmış :siritma::siritma::siritma::siritma::siritma::siritma:

Bence logo müthiş ama sonere katılıyorum :D ne alaka o ortadaki :D ayrıca bu yılın sahnesi en iyi sahnelerdendir

2011

2009

2008

2010

2006

2007

sahne tasarımlarında en iyiler böyle bence

Zaten orda amaç Serbia'nın S sini ve sol anahtarını birleştirmek o çizgi tam uzun olsaydı S nin bi anlamı kalmazdı heralde :kahve:

bence sahneler

2011

2007(podyum modasını başlatan sahne)

2008

2009

2004

2010

Zaten orda amaç Serbia'nın S sini ve sol anahtarını birleştirmek o çizgi tam uzun olsaydı S nin bi anlamı kalmazdı heralde :kahve:

tmm da orda ... gibi uzayıp kalmış :siritma::siritma::siritma::siritma:

bence sahneler

2011

2007(podyum modasını başlatan sahne)

2008

2009

2004

2010

tmm da orda ... gibi uzayıp kalmış :siritma::siritma::siritma::siritma:

taktın ... e :haha:

2007 sahnesi iyi hoş podyumu süper ledleri süperde çok küçük be :/ O sahnede Svetlana Loboda'nın yarıştığını düşünemiyorum :D