YasminTheDios

Eurovision 2005 | Ukrayna (Awakening)

62 posts in this topic

Eurovision-2005.svg

2005 Eurovision Şarkı Yarışması ya da 50. Eurovision Şarkı Yarışması. Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlendi. Yunanistan'ı temsil eden Helena Paparizou "My Number One" adlı parçasıyla 230 puan elde ederek 1. oldu. 19 Mayıs'ta yarı-final 21 Mayıs'ta ise final yapıldı.

Yunanistan - My Number One

[video=youtube]

Türkiye - Rimi Rimi Ley

[video=youtube]

1.den tam anlamıyla memnun olduğum (ilk izlediğim esc 2004ten beri) tek yıl. 1.lik için tek favorim yunanistandı...

1.liğinden bir diğer memnun olduğum Ukrayna'dır ama o gece Sakis'i daha çok beğenmştim(çocuktum şovu ilginç gelmişti)

Onun dışında Lordi, Marija kazandığında bildiğiniz ağlamıştım, Dima'ya üzülmedim ama daha iyileri vardı, Alexander hakkıyla kazandı ama daha iyiler (bana göre) vardı. Lena hakkıyla kazandı ama manga 1. olamadı diye Lenaya sevinemedim :D

Helena'nın 1.liğinden sonra en sevindiğim 1.lik Azerbaycan'ındır ama kesinlikle o vasat şarkıya değil tamamen eurovisionun yanı başımıza gelmesine sevindim. Running Scared ne alaka kazandı anlamış değilim. O yarışma başka gece başka şartlarda düzenlenseydi 1. çok farklı olurdu diye düşünüyorum

Çok hoş bir tasarım, rezalet bir sahneyle buluşursa.

Selma ve Omar skandalına değinmiyorum.

mavi yeşil renkler süperdi .d scoreboard en iyi scoreboarddur bence esc tarihinde

Kesinlikle, tema çok şıktı.

Bence de scoreboard çok iyiydi. 2000'lerin en iyisi hatta.

1.den tam anlamıyla memnun olduğum (ilk izlediğim esc 2004ten beri) tek yıl. 1.lik için tek favorim yunanistandı...

1.liğinden bir diğer memnun olduğum Ukrayna'dır ama o gece Sakis'i daha çok beğenmştim(çocuktum şovu ilginç gelmişti)

Onun dışında Lordi, Marija kazandığında bildiğiniz ağlamıştım, Dima'ya üzülmedim ama daha iyileri vardı, Alexander hakkıyla kazandı ama daha iyiler (bana göre) vardı. Lena hakkıyla kazandı ama manga 1. olamadı diye Lenaya sevinemedim :D

Helena'nın 1.liğinden sonra en sevindiğim 1.lik Azerbaycan'ındır ama kesinlikle o vasat şarkıya değil tamamen eurovisionun yanı başımıza gelmesine sevindim. Running Scared ne alaka kazandı anlamış değilim. O yarışma başka gece başka şartlarda düzenlenseydi 1. çok farklı olurdu diye düşünüyorum

son paragrafına katılıyorun kesinlikle doğru :)

İsrail kazanmalıydı bende yeri çok büyük ve farklı bir şarkı resmen yüreğimin telini titretiyor :)

^^ Helena'ya o gece rakip görememiştim ama kesinlikle Helena olmasaydı kazanan sadece ve sadece Shiri olabilirdi. 2. o olmalıydı zaten

Shiri'ciğimin o müthiş şarkısıyla ancak dördüncü olarak hakkının yenmesine çok üzüldüğüm sene. Fransa'nın da en güzel şarkılarından biri o sene yarışmıştı :( En azından birinci gerçekten çok iyi bu senenin